Франківська волонтерка Наталія Перцович звернулася в мережі до міського голови Івано-Франківська із запитанням: "Руслан Марцінків, може, нам теж час?" Йшлося про те, щоби Івано-Франківськ перейняв досвід Тернополя, де заборонили збирати кошти з батьків у дитсадках та школах.
"Збираємо підписи?" – одночасно апелювала до франківців, користувачів мережі, Наталія Перцович.
"Цікаво! Зробимо!" – відреагував на запитання волонтерки Руслан Марцінків.
Що написане, те мусить бути зроблене, – каже народна мудрість.
Міський голова Тернополя Сергій Надал підписав розпорядження від 05.02.2016 № 11-р "Про впорядкування окремих питань фінансово-господарської діяльності загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста", у якому ідеться про заборону збору коштів з батьків для поточних потреб навчальних закладів.
Міському управлінню освіти і науки заборонено збирати кошти з батьків учнів загальноосвітніх та вихованців дошкільних навчальних закладів для поточного ремонту та утримання закладів освіти, повідомила прес-служба Тернопільської міськради.
Зобов’язано забезпечити розміщення на сайтах та у загальнодоступних місцях у навчальних закладах інформацію про надходження та використання коштів на утримання та розвиток матеріально-технічної бази навчальних закладів. Згідно з документом, керівники закладів освіти не рідше двох разів на рік зобов’язані звітувати перед громадськістю про використання коштів, що надійшли у заклади.
На останній сесії міської ради було прийнято зміни до бюджету Тернополя на 2016 рік – серед іншого виділено додатково понад 17 мільйонів гривень на сферу освіти міста.