fbpx

Міськрада Калуша почне розглядати електронні петиції

Суспільство 15:36, 09.04, 2016

Із метою забезпечення виконання Закону України "Про звернення громадян" у Калуші розробили Порядок розгляду електронної петиції, адресованої міській раді.

Як повідомляли "Вікна", електронні петиції незабаром можуть стати одним із інструментів звернень до влади й у Калуші. Відповідні зміни до Статуту територіальної громади м. Калуша депутати міської ради, ймовірно, внесуть найближчої сесії. Крім того, на розгляд міської ради пропонуватимуть Порядок розгляду відповідних петицій.

У Порядку йдеться про те, що мешканці міста можуть звертатися з петиціями до Калуської міської ради з урахуванням її компетенції, визначеної Конституцією України, Законом України "Про органи місцевого самоврядування", іншими законами України.

Звернення можна буде направляти через веб-сайт Єдиної системи місцевих електронних петицій http://e-dem.in.ua, який забезпечує:

– можливість створення Петиції автором (ініціатором);

– безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;

– електронну реєстрацію громадян для створення та підписання Петиції;

– недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання Петиції, без участі громадянина;

– фіксацію дати і часу оприлюднення Петиції та підписання її громадянином.

"Автор (ініціатор) Петиції заповнює спеціальну форму, яка розміщена на Веб-сайті петицій. При заповненні форми зазначаються прізвище, ім’я, по батькові громадянина або назва громадського об’єднання (із зазначенням посадової особи), а також адреса електронної пошти. Неправдиві відомості, подані автором (ініціатором) Петиції, громадським об’єднанням, є підставою для відмови в її оприлюдненні або для виключення з режиму оприлюднення", – йдеться у Порядку.

У петиції має бути викладено суть порушеного питання, пропозиція щодо його вирішення, а в заголовку  зазначено її короткий зміст. Оприлюднити петицію після перевірки повинні будуть впродовж двох днів.

Далі впродовж 90 календарних днів за петицію зможуть проголосувати всі охочі, після чого її розгляне міська рада. Але лише за умови, що набереться під нею не менше 250 підписів.

"Розгляд Петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду",  йдеться у документі.

Всю інформацію про кількість підписів, одержаних на підтримку петиції, та строки їх збору зберігатимуть не менше трьох років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: