fbpx

Міськрада планує опитувати франківців перед прийняттям важливих рішень

Політика 16:50, 02.09, 2015

Громаді Івано-Франківська представили проект положення "Про консультативне опитування мешканців міста".

"Під час обговорення статуту територіальної громади міста депутати запропонували прописати ще одну форму громадського самоврядування. У зв’язку з відсутністю закону про проведення місцевих референдумів депутати запропонували запровадити консультативне опитування", – пояснив Станіслав Козлов, начальник експертно-аналітичного відділу міськвиконкому.

Консультативне опитування буде проводитися, щоб з’ясувати думку територіальних громад з питань, що належать до компетенції органів місцевого самоврядування. Результати опитування мають враховуватися під час прийняття рішень органами місцевого самоврядування або їх посадовими особами.

За проектом положення, організація опитування покладається на Комісію з організації опитування та вивчення й узагальнення його результатів.

"Питання, які можуть виноситися, повинні торкатися органів самоврядування міської ради і не виходити за її межі, – пояснив Козлов.  Опитування може проводитися в межах міста в цілому або в окремих мікрорайонах".

Ініціаторами опитування може бути міський голова, міська рада чи ініціативна група. Однак остаточне рішення щодо проведення опитування приймає міськрада.

Всі опитування, за положенням, пропонують проводити у Центрі надання адміністративних послуг, за адресою Незалежності, 9. Опитування проводитиметься у вихідний день, як правило, у неділю. Рішення про час голосування приймає комісія.

При цьому проект положення передбачає, що результати опитування носять лише консультативний (дорадчий) характер. Тобто міськрада може прислухатися до думки громади, але не зобов’язана цього робити.

Після громадського обговорення проекту положення "Про консультативне опитування мешканців міста" має затвердити Івано-Франківська міська рада.

Наразі мешканці міста мають можливість надсилати свої зауваження до проекту положення на електронну адресу міськради: [email protected]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: