fbpx

Місто думає про місію: Івано-Франківськ не хоче бути воротами в Карпати

Суспільство 16:07, 17.10, 2016

В Івано-Франківську розробляють план реалізації стратегії розвитку міста на 2017-2019 роки.

Це спільний проект міськради і організації міжнародної технічної допомоги "Партнерство для розвитку міст" (ПРОМІС). Сьогодні відбулося третє засідання робочої групи, на якому вирішили заслухати пропозиції представників громадськості.

Заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Білик нагадав, що кілька днів тому місто приймало ІІ Міжнародний інвестиційний форум, на який прибули кількадесят делегацій міст-партнерів з-за кордону. "Ми з ними розмовляли щодо стратегії розвитку міст. Перед цим ми аналізували стратегію розвитку міста Люблін і Жешув… Форум ширше відкрив нам очі на ті проблеми, які потрібно вирішувати у найкоротші терміни. З різних галузей ми маємо вибрати ті пріоритетні напрямки, з якими будемо працювати", – зазначив Богдан Білик.

Він також запропонував присутнім обговорити пріоритетні питання, на які слід залучати кошти від іноземних інституцій та фондів, та продумати пріоритети для міського бюджету у 2017 році, крім головного – будівництва моста через Бистрицю Солотвинську.

Також Білик нагадав, що на минулому засіданні робоча група напрацювала проект місії Івано-Франківська:

"Івано-Франківськ – ворота до українських Карпат, культурно-освітній та промислово-логістичний центр регіону. Місто на берегах двох Бистриць з відчиненими дверима, згуртованою патріотичною громадою та відповідальною владою, яке створює різноманітні можливості для кожного жителя, де поєднуються традиції та інновації".

Слова про "ворота в Карпати" спровокували суперечку. Частина присутніх наполягала на виключенні згадки про ворота з місії і стратегії розвитку міста. Мовляв, ворота – це щось, біля чого не затримуються, "щось таке, що зайшов і пішов кудись далі". "У Буковель", – докинули із залу. 

Після короткої дискусії слова про "ворота в Карпати" виключили з визначення місії Івано-Франківська. 

Після цього учасники обговорення розділилися на дві групи і взялися до пріоритетних питань, вирішенням яких слід зайнятися у 2017-2019 роках. 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: