fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Мобілізація повинна бути виконана у повному обсязі місцевими органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування, – Дерев’янко

Мобілізація повинна бути виконана у повному обсязі місцевими органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування, – Дерев’янко

Політика 22:39, 24.01, 2015

Указ Президента про часткову мобілізацію, погоджений Верховною Радою, повинен бути виконаний у повному обсязі. А вся повнота виконання цього закону має бути покладена на відповідні органи в межах їхньої компетенції та обов'язків. Про це заявив народний депутат України від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев’янко.

"Зараз ситуація критична. Агресор активізувався, і важливими завданнями є його стримати, забезпечити мир і дати можливість нашим бійцям, які довший час перебувають на передовій, піти на ротацію", – зазначив політик.

"У цей відповідальний час дуже важливо, щоб одні органи не перекладали своїх обов’язків на інші щодо мобілізації, довільно трактуючи закон. Місцеві органи виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування спільно повинні забезпечити оповіщення і явку всіх мобілізованих для того, щоб цей процес пройшов ефективно і  в найкоротший час", – каже Дерев’янко.

За його словами, у Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" чітко передбачено, що органи місцевого самоврядування організовують своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які долучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації, у порядку, передбаченому частинами 3 – 5 статті 22 Закону.

Виконання цих повноважень згідно зі статтею 17 вищезгаданого Закону покладено також на місцеві органи виконавчої влади.

"Крім того, Указом Президента "Про часткову мобілізацію" передбачено, що обов’язок місцевих органів виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати і забезпечити в установленому порядку своєчасне інформування та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, – розповідає народний депутат "ВОЛІ". – Мова тут йде про те, що в цей відповідальний час, коли потік добровольців уже скінчився, роботу потрібно організувати так, щоб представник місцевих органів виконавчої влади, військкоматів, а також представник органів місцевого самоврядування, а якщо потрібно, то і залучаючи представника від самооборони, – спільно повинні забезпечити донесення цієї інформації, повісток, здійснити оповіщення і зробити все необхідне для того, щоб мобілізація на захист України була виконана".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: