fbpx

"Молодь змінить Україну", перед тим запозичивши іноземний досвід

Суспільство 12:39, 05.08, 2014

В Івано-Франківську презентували програму "Молодь змінить Україну" Благодійного фонду Богдана Гаврилишина, основна місія якої – навчити цю молодь на досвіді інших розвинутих країн і в майбутньому отримати успішних політиків, які виведуть країну на новий рівень.

Програма діє з 2012 року. Її засновником є український, канадський, швейцарський економіст, громадський діяч, меценат, а також дійсний член Римського клубу Богдан Гаврилишин.

За 1,5 року за кордоном побувало близько 250 молодих людей. Країни, досвід яких може стати в нагоді українцям, – Польща, Німеччина, Австрія, Швеція, Швейцарія, Норвегія. Критерії, за якими вони видались найбільш сприятливими, – це повна політична свобода (прозорість і відкритість влади); певний рівень економічного добробуту для всього населення; соціальна справедливість, особливо у сферах освіти, охорони здоров’я, безробіття, пенсійного забезпечення; симбіотичне співжиття з біосферою (природою, навколишнім середовищем, а не її експлуатація, руйнування та забруднення).

Спочатку учасники повинні сформувати групи у складі шести чоловік, серед яких мають бути зацікавлені політичними, економічними, юридичними та іншими дослідженнями. Група повинна пройти три етапи відбору, у тому числі й співбесіду з Богданом Гаврилишиним на англійській мові, щоб мати змогу вивчати іноземний досвід. Програму свого візиту планують самостійно, при чому засновник Фонду до її формування відношення не має.

Така поїздка матиме свій вплив на долю України, адже учасники згодом повинні застосувати отримані знання, починаючи від написання статей та аналітичних записок і до більш важливих дій. Наприклад, через 5, чи 10, чи 15 років, дехто з учасників повинен йти на вибори до місцевих чи обласних рад (комусь, може, поталанить балотуватись і до ВР), а тоді реформувати суспільство, маючи відповідні інструменти та іноземний досвід.

Учасник програми Олексій Захарченко, який провів презентацію в Івано-Франківську, запозичував досвід Німеччини.

"Я зробив кілька висновків. Перший – їхні політики мають ідею, партії – ідеологію. Це перші необхідні зміни в Україні. Друге – політичні партії і фонди фінансуються з держави, тобто немає впливу бізнесменів і олігархів на політичні процеси. Цей момент може бути складним для українського бюджету, але нестиме великі зміни. Третій момент – їхні політики контролюються людьми. Громадянське суспільство через акції, звернення контролює політиків, які живуть не заради свого бізнесу чи власних інтересів, а задля інтересів народу, – розповідає Олексій Захарченко. – Ще один цікавий момент – тричі на тиждень речники усіх міністрів дають прес-конференції  для усіх ЗМІ, які випитують усе, що завгодно. Таку відкритість варто було би зробити не лише на всеукраїнському рівні, а й на регіональному та місцевому".

Найголовніше, що потрібно людині, щоб взяти участь у програмі "Молодь змінить Україну" – це бажання діяти і щось змінювати, активна громадянська позиція, а одного бажання побувати за кордоном недостатньо.

Поки що з Прикарпаття учасниками цієї програми стали лише кілька людей. Один із них – Віктор Загреба, який раніше розповідав КУРСу про поїздку до Швеції у рамках програми "Молодь змінить Україну".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: