fbpx

МВС запустив інформаційну систему "Вибори-2014"

Політика 09:22, 22.05, 2014

Система дозволяє практично в режимі реального часу отримувати інформацію про кожне правопорушення, пов'язане з виборчим процесом.

Міністерство внутрішніх справ України розробило і запустило геоінформаційну систему Вибори-2014. Ця система дозволяє практично в режимі реального часу отримувати інформацію про кожне правопорушення, пов'язане з виборчим процесом. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у своєму акаунті уFacebook, повідомляє Дзеркало тижня

"Зайшовши у систему через банер на головній сторінці сайту МВС України, будь-яка людина зможе побачити інтерактивну карту і оцінити кількість і розподіл зареєстрованих заяв по всій країні. Крім того, система "Вибори-2014" дозволяє отримати список всіх порушень в окремій області та по окремій виборчій дільниці. Більше того отрима– ти довідку щодо кожної зареєстрованої заяви, причому інформація буде доповнюватися в міру з'ясування органами УВС обставин справи", – написав Аваков.

Таким чином, кожен громадянин, який подав заяву про порушення, зможе контролювати хід його розслідування, а кандидати, штаби, спостерігачі, журналісти – всі охочі мають можливість вже під час голосування оцінити, скільки фіксується порушень, в яких регіонах і чи можуть вони вплинути на результати. Після закінчення розгляду за кожною заявою результат також буде доступний у системі "Вибори-2014".

"Звичайно, результат був би ще більш прозорий і справедливий, якщо б Верховна Рада прийняла ініційований МВС законопроект No4741, в якому ми пропонували підвищити відповідальність за зрив виборів і ввести відповідальність як за підкуп виборців, так і за готовність продавати свій голос. Такі норми передбачено в законодавстві Німеччини, Швейцарії, Канади. А в українському парламенті не вистачило 4 голосів", – додав Аваков.

Міністр також зазначив, що найбільш вражаючі підтасовки у 2004 році призвели до революції. І при цьому досі практично немає прецедентів покарання і застосування відповідних статей КК. Наприклад, за підсумками виборів 2012 року у ВРУ було зареєстровано 1084 заяви про здійснення правопорушень, а кримінальних справ було порушено всього дві. Тобто минула влада приховувала, а міліція разом з прокуратурою і судами ігнорувала такі порушення.

Перший тур президентських виборів відбудеться в неділю, 25 травня. Спочатку кандидатами в президенти були зареєстровані 23 особи. Пізніше від участі в президентських перегонах відмовилися Наталія Королевська і нардеп-регіонал Олег Царьов. Відмовитися від участі у президентських виборах вирішив і лідер Компартії України Петро Симоненко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: