fbpx

Ми маємо справу з бандою, – голова прикарпатських деревообробників Ігор Соболевський про вибух на своєму подвір'ї

Суспільство 10:40, 13.03, 2015

Голова Асоціації деревообробних підприємств Прикарпаття Ігор Соболевський вважає, що вибухи на його подвір'ї – це тиск на Асоціацію за протидію схемам і ділкам від нової влади.

Як повідомляв КУРС, вчора увечері на обійсті голови Асоціації деревообробних підприємств Прикарпаття сталися два вибухи

"На подвір'ї два рази вибухнуло… Дим, сморід, гар, шибки повилітали в хаті, – розповідає Ігор Соболевський.  Ми з жінкою викликали міліцію. Приїхав наряд, збирали якісь осколки. Будемо чекати результатів розслідування". 

За словами Соболевського, випадок з вибухівкою  не єдина спроба тиску. Він та його колеги по Асоціації неодноразово отримували sms-повідомлення з погрозами, одному із заступників писали погрози на огорожі довкола будику. 

Соболевський пояснює це загостренням боротьби за лісові ресурси, яке почалося з приходом нової владної команди в області. 

"Іде боротьба за ліс. У нас є копія протоколу засідання однієї, фактично, таємної групи, створеної в обласній адміністрації. Її очолює заступник голови ОДА Сергій Басараб. Так-от, ця група усунула аграрну біржу від аукціонів, підтягнули якусь нову, кажуть, що притягнули крупні фірми, які будуть купляти ліс за вищою ціною. Але ми добре знаємо, що то за фірми і люди, наближені до нової влади. Вони купують тут ліс трохи дорожче, женуть кругляк на експорт, а на кордоні продають дорожче у два рази і різницю кладуть в кишеню. Їм не треба, як нам, виплачувати працівникам зарплату, вкладати в обладнання, платити податки. Це чисті спекулянти. Фактично в області запущено механізм на знищення місцевої деревообробної галузі. Ми маємо справу з бандою", – переконаний Соболевський. 

Саме тому, за словами голови деревообробників, аукціон необробленої деревини, який нова обласна влада намагалася провести 10 березня, представники Асоціації заблокували. 

"Ми поставили вимоги – надайте адреси виробничих потужностей ваших "крупних фірм". Вони не надають",  каже Соболевський.

Тиск на Асоціаію він також пов'язує з активною діяльністю організації з протидії приватизації лісового господарства. Місяць тому, 13 лютого, деревообробники 5 областей об'єдналися в Асоціацію деревообробних і лісозаготівельних підприємств Західної України, яку очолив Ігор Соболевський. Представники Асоціації кілька разів відвідували столицю, брали участь в роботі профільних комітетів ВРУ, переконуючи обранців призупинити приватизаційні процеси в лісовому господарстві й прискорити впровадження мораторію на експорт лісу-кругляку.

20 лютого представники Асоціації дали прес-конференцію в УНІАНі, на якій звернулися до парламенту з вимогою "негайно прийняти у другому читанні законопроект, що передбачає запровадження 10-річного мораторію на експорт лісу-кругляку, водночас вилучивши з проекту закону низку норм, що обмежують вивезення за кордон переробленої деревини".

"Реальна картина така: в кожній області вже сьогодні є десятки підприємств, які закрилися через брак сировини. Тільки за 3 роки  з 2010 по 2013 рік  в Україні закрито понад 2,2 тисячі підприємств через те, що вони не отримали сировини, і тисячі людей були викинуті на вулицю",  зазначив Соболевський.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: