fbpx

Микола Джичка поділився з франківцями своїм "імунітетом"

Культура 20:10, 21.11, 2015

В Івано-Франківську в галереї "Арт на мур" відкрили персональну виставку живопису Миколи Джички "Імунітет для творчості".

Відомий франківський художник презентував фрагменти реальності узагальнено, в синтетично окресленій формі. Автор інсценізує абсурдні, побутові історії, позбавлені викличного героїзму і пафосу, відображаючи час, людей, дух, пише ГК.

За словами колег, Микола Джичка зазирає в очі, грається зі статусами, помножує смисли, намагаючись наблизити свою образну мову до здобутків "Нових Старих Майстрів".

Свою нову серію робіт під загальною назвою "Імунітет для творчості" митець уособлює не інакше як мистецькі вівтарі з творчих майстерень. Техніка виконання робіт: цианотипія, олійний друк й старі пікторіальні фототехніки.

Своєю творчістю Микола Джичка через естетичні висловлювання досліджує місце індивіда в сучасному суспільстві, особи, яка втрачає в натовпі свою неповторність, стає частиною статистики, економічних стосунків, розмивається в натовпі сучасної цивілізації та її фетишів.

Довідково. Микола Джичка народився в 1977 році в Івано-Франківську. 1999 року завершив навчання в Інституті мистецтв Прикарпатського університету імені В. Стефаника. Член НСФХУ з 2002 р. Займається живописом, фотографією, добре відомий у місті як невтомний мистецький активіст, арт-менеджер, директор об’єднання "Форумс", секретар відділення Спілки фотохудожників, ініціатор школи мистецтва, аніматор культури. В живописі значну увагу приділяє надбанням "нових старих майстрів", цікавиться ідеологією Дональда Куспіта.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: