fbpx

Микола Палійчук: Більшість прикарпатців налаштовані перечекати цю владу

Політика 14:30, 23.03, 2018

Про це керівник фракції "УКРОП" в Івано-Франківській обласній раді, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук сказав у ефірі програми "Актуальне інтерв’ю" на ОТБ "Галичина".

"В основному прикарпатці налаштовані перечекати цю владу. Будуть вибори Президента, можливо, щось зміниться. Бо нині я не бачу, де можна брати джерела для фінансування різних потреб громад. До прикладу, на ремонт доріг. Показники залишку коштів на єдиному казначейському рахунку станом на 1 березня становили майже 10 мільярдів. Тоді як у минулому році ця цифра була втричі більшою", – сказав Микола Палійчук.

За словами укропівця, не найкраща ситуація і на Прикарпатті. Якщо обласний бюджет виконується добре, то у районах все значно гірше.

"Косівський, Тлумацький та Верховинський райони не виплатили бюджетникам більш як 3 мільйони гривень за грудень. А вже за лютий ця цифра становить 25 мільйонів. І тут немає вини місцевої влади. Так у нас розрахували суми при прийнятті державного бюджету. Таке враження, що коли його ухвалювали, то цифри брали невідомо звідки. Візьмемо, до прикладу, Рогатинський район. Минулого року освітянська субвенція складала 75 мільйонів. Цього року їм на 20% збільшили зарплатню, перевели на цей бюджет техпрацівників  і дали 67 мільйонів. І вже з березня платити нічим",  зазначив Микола Палійчук.

На думку керівника фракції "УКРОП" в обласній раді, ефективний державний бюджет має прийматись не зверху вниз. Починати варто із районів.

"Наразі на зарплати бюджетникам області не вистачає більш як 500 мільйонів. На минулій сесії облради з цього приводу ми ухвалили відповідне звернення до Верховної Ради та Кабміну. Однак поки нічого не змінилось", – сказав укропівець.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: