fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Микола Палійчук: "Ремонт доріг, завершення війни, розмитнення євроблях, – цій владі не вигідно вирішувати проблеми"

Микола Палійчук: "Ремонт доріг, завершення війни, розмитнення євроблях, – цій владі не вигідно вирішувати проблеми"

Політика 16:51, 26.07, 2018

Президентські вибори, які відбудуться у березні 2019 року, відрізнятимуться великою кількістю кандидатів. Чи будуть ці вибори брудними? Так. Бо в нас ще жодних виборів без бруду не було. Кандидати більше працюватимуть проти своїх опонентів, аніж розповідатимуть про себе.

Про це керівник фракції "УКРОП" в Івано-Франківській обласній раді, голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук сказав у ефірі програми "Актуальне інтерв’ю" на ОТБ "Галичина".

"Краще б навпаки. От як Олександр Шевченко, який має що розповісти людям про себе. Він з нуля збудував Буковель. У депресивному регіоні створив курорт, який щорічно приймає два мільйони туристів. Здійснив прорив у будівництві доріг, довів, що українці можуть зводити шляхи найвищої якості з 10-річною гарантією", – сказав укропівець.

Та поки що, вважає Микола Палійчук, влада робить усе, аби не вийти із кризи, а поглибити її. Особливо у питаннях, які викликають напругу у суспільстві, як розмитнення автівок на іноземних номерах.

"Ухвалили у першому читанні так звані "закони Южаніної". Але це нічого не означає. До них взагалі можуть не повернутись. Та цей законопроект не вирішить, а навпаки, поглибить ситуацію. У ньому прописано не зменшення, а збільшення податків. У разі невчасного розмитнення влада може накласти величезні штрафи, конфіскувати майно. Олександр Шевченко написав власний законопроект. У ньому запропонував скасувати усі податки і ввести єдиний – на реєстрацію автотранспорту. Заплатив 500 євро – реєструй. Це прозора схема, яким чином вийти із даної ситуації. Але його навіть не розглядали у комітеті, бо владі такий простий, зрозумілий закон не потрібний", – сказав Микола Палійчук.

З цієї ж причини в Україні нині існує велика проблема із пасажирськими перевезеннями.

"Законодавча система забороняє ввозити пасажирські автобуси і надавати послуги перевезення. Тому що хтось там, наближений до президента, робить свої автобуси і не хоче конкуренції. Наші люди хочуть заробляти: везуть грузовий автобус, переобладнюють у пасажирський. І возять людей, надають послуги, – сказав Микола Палійчук. – Скільки жертв на дорогах через ці автобуси? Немає ані надійних крісел, ані пасків безпеки, немає гарантій для життя людини. На війні менше гине, аніж на наших дорогах".

Також Микола Палійчук розповів про державний дорожній фонд. На Прикарпатті цього року він складає 278 мільйонів.

"Це на капітальний, поточний, середній, ямковий ремонт, обслуговування доріг та багато інших потреб. А у нас протяжність місцевих доріг – більш як 3 тисячі кілометрів. Попередні роки цих коштів було значно більше, 400-500 мільйонів. Щоб ви розуміли, одна дорога Яблунів – Делятин, протяжністю 30 кілометрів, по тендеру коштує 240 мільйонів гривень. То скільки залишається? А влада кричить: ми так багато зробили, передали кошти на місця. Вихід із ситуації – відмовитися від ямкового ремонту, бо він з’їдає гроші і тримається всього кілька місяців. Запровадити якісні стандарти на матеріали: щебінь, бітум, зобов’язати фірми давати 10-річну гарантію, взяти кредити, завести на ринок багато фірм – і нарешті зробити дороги. А з дорожнього фонду платити кожен рік відсотки. Так робили багато країн. Чому уряд так не зробить? Термін експлуатації доріг і мостів вийшов кілька років тому. З кожним роком проблем буде ставати все більше і більше".

                                                         На правах реклами

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: