fbpx

«Милосердя в тобі»: благодійний фонд Олександра Шевченка профінансує лікування десятків поранених бійців АТО

Суспільство 15:48, 25.04, 2017

Сьогодні в Івано-Франківську оголосили про черговий спільний проект лікування бійців АТО із вогнепальними та мінно-вибуховими пораненнями різного ступеню важкості, шляхом проведення хірургічних реконструктивних операцій в рамках благодійного проекту "Милосердя в тобі". Благодійний фонд Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та Заслужений лікар України Ростислав Валіхновський підписали меморандум про співпрацю.

Загалом в рамках означеного проекту планується прооперувати 35 поранених бійців АТО. Йдеться першочергово про бійців-добровольців, а також тих, хто не в змозі самостійно оплатити дороговартісні операції.

"В державі йде війна і гинуть молоді люди – генофонд, який є найціннішим", – каже Роман Валіхновський.

Він розповів, що у рамках проекту вже прооперовано чотирьох чоловіків на базі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, Київської клініки Валіхновського та Львівського госпілю західно-українського командування. Він пояснив, що реконструктивна хірургія поєднує в собі загальну хірургію, нейрохірургію, травматологію, ортопедію, дерматохірургію, пересадку шкіри.

Для бійців за благодійні кошти купуватимуться в європейських країнах та США кращі протези чи імпланти, біологічно-активні препарати для відновлення і вирощування шкіри, засоби догляду за шкірою, препарати для пересадки сухожиль, нервів, судин та ін.

"Хлопці повинні бути на всі 100% тими, якими вони були до того, як були поранені у полі бою, – додає лікар. – Ми зробимо все, що залежить від нас. І не тільки професійно, але й фінансово".

Він зазначає, що проект може затягнутися на рік і більше, доки в країні не завершиться війна. Клініка Романа Валіхновського допомагатиме бійцям і після війни, при чому витрати на самі операції бере на себе. Потрібно буде лише купувати препарати.

Ініціатори проекту "Милосердя в тобі" зазначають, що лікування зможуть отримати не лише бійці з Прикарпаття, а й з усієї України. Сьогодні операції Роман Валіхновський проведе6 бійцям на базі Івано-Франківської ОКЛ. Олександр Шевченко закликав усіх небайдужих підтримати бійців.

"Я закликаю допомагати всім і неважливо чим – хтось грошима, хтось добрими думками, а хтось – молитвами. Будь-якій людині треба думати не лише про відновлення фізичне відновлення, а й про психологічне. Людина має адаптуватися в суспільстві і бути потрібна, особлива та, яка воювала", – каже Шевченко.

Один із претендентів на операцію – 27-річний боєць Добровольчого українського корпусу Андрій. Поранення отримав під час обстрілів на шахті Бутівка поблизу Донецького аеропорту 14 травня 2016 року. Бійця спочатку рятували у Дніпропетровську, потім – у Центральному військовому шпиталі у Києві, операції проводили і хірурги з Канади. В Андрія досі на обличчі великий шрам.

"Куля увійшла у шию, пройшла через челюсті, винесла багато зубів. Тому є проблеми із зубами. Рубці тягнуть шкіру. Все ніби добре, але це все викликає значний дискомфорт", – ділиться боєць.

Проект "Милосердя в тобі" спрямований об’єднати небайдужих меценатів, політиків, діячів культури та просто свідомих українців навколо ідеї медичної допомоги воїнам АТО. Відбором учасників реабілітації за даним проектом займається безпосередньо батальйон “Госпітальєри” (Польова медицина), спілки учасників АТО різних міст України та волонтерські організації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: