fbpx

Минулого року на Калущині від укусів тварин постраждали 334 особи

Суспільство 13:22, 26.01, 2015

В останні роки епідемічна ситуація зі сказу в Україні залишається нестійкою, реєструються поодинокі випадки захворювання серед людей. Водночас епізоотична ситуація є незадовільною, кількість випадків сказу зростає, зокрема, на Івано-Франківщині у 2014-му році зареєстровано 30 неблагополучних випадків щодо сказу серед тварин, що на 7 більше, ніж у 2013-му.

Як повідомила ”Вікнам” лікар-епідеміолог Калуської санепідемстанції Мирослава Гуменяк, збільшення кількості небезпечних укусів тварин спостерігається і на Калущині. Приміром, минулого року з приводу укусів тваринами за антирабічною допомогою в лікувально-профілактичний заклад району звернулися 334 особи, а це на 18,6% більше від показників 2013-го. До речі, 225 потерпілих осіб – мешканці міста Калуша, 109  мешканці сільської місцевості. Кількість укусів бродячими тваринами – 138, з них 118 здійснено в місті. В числі потерпілих від фізичних ушкоджень тваринами (зазвичай, собаками) є 74 дитини.

З метою лікувально-профілактичної імунізації антирабічне лікування призначили 136 потерпілим, з яких 25 осіб  діти до 18 років. До речі, станом на 1 січня 2015 року антирабічний імуноглобулін (вірус сказу, який застосовується для лікувально-профілактичної імунізації людей)  відсутній, що пов’язано з труднощами його придбання через припинення виробництва на ДП "Біокон". Це не дозволяє в необхідних випадках проводити комбінований курс щеплень, тому в районі практично немає можливості створити хоча б мінімальний гарантійний запас імуноглобуліну на непередбачувані ситуації щодо сказу.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: