fbpx

Минулоріч прикарпатці отримали спадщини та подарунків майже на 63 млн гривень

Економіка 17:40, 13.03, 2015

Як повідомили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області, за попередніми результатами деклараційної кампанії, 685 громадян області отримали доходи у вигляді спадщини та подарунків на суму 62,8 млн гривень.

Загалом з початку року про свої минулорічні статки повідомили більше 1800 громадян. Сума задекларованого ними доходу становить 124,8 млн гривень.

Податківці нагадують, що доходи, отримані у вигляді спадщини та подарунків, оподатковуються за нульовою ставкою, якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти). Такі ж пільги мають інваліди І групи чи особи, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитина-інвалід. В інших випадках об’єкти спадщини оподатковуються за ставкою 5 відсотків.

Подати декларацію про майновий стан та доходи громадяни можуть особисто або через уповноважену на це особу на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або в електронному вигляді через інформаційний портал ДФС України до 1 травня 2015 року.

Консультації щодо порядку заповнення декларації можна отримати в Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях в районах, містах Івано-Франківську та Яремче.

Вичерпна інформація з питань декларування доходів громадян розміщена на офіційному веб-порталі територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області в окремому розділі "Декларування доходів громадян – 2015". Зокрема, нормативно-правові акти, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форма річної податкової декларації, зразок її заповнення, консультації, коментарі з питань декларування доходів та відеороз’яснення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: