fbpx

Митрополит Епіфаній сподівається, що Україна збереже курс на Європу і НАТО

Політика 10:54, 12.04, 2019

Глава ПЦУ митрополит Епіфаній відвідав з архіпастирським візитом Львів, де розповів про позицію автокефальної церкви стосовно президентських виборів, об'єднання українського православ'я і спроби Росії завадити цьому процесу.

Глава об’єднаної Православної церкви України митрополит Епіфаній не бачить небезпеки розділення вже об’єднаного православ’я в Україні. Про це він сказав у Львові під час першого архипастирського візиту 10-11 квітня. Він заявив, що сьогодні Росія намагається зашкодити процесу створення єдиної української православної церкви, повідомляє Радіо Свобода

Митрополит ПЦУ Епіфаній провів у Львові богослужіння, зустрічі з вірними, представниками місцевої влади, молоддю. 

На Львівщині найбільш активно громади УПЦ (Московського патріархату) переходять до об’єднаної ПЦУ. А загалом на теренах Західної України понад 500 парафіяльних храмів заявили про перехід до автокефальної православної церкви.

"Москва ніяк не може заспокоїтися і до кінця сприйняти, що ми отримали томос, що є автокефальною православною церквою. Для них це певною мірою є катастрофою. Будуть намагання, щоб нас зруйнувати зсередини. Те, що і бачимо в нашій українській державі", – сказав предстоятель ПЦУ.

"На сході України фізично Росія не може просунутись далі, бо ми маємо потужну українську армію, українських захисників, які є духовно сильними. Путін побачив, що фізично нас здолати неможливо, тому зараз, коли ми обираємо главу української держави, є намагання з боку Росії розділити нас зсередини", – зазначив митрополит Епіфаній, відповідаючи на запитання Радіо Свобода про ризики і небезпеки для об’єднання православ’я України і оцінку передвиборчої кампанії.

Владика православної церкви оцінив і передвиборчу ситуацію в Україні, назвавши президентські вибори складними, де панує мова ненависті.

"Ці вибори дуже відповідальні. Ми обираємо главу української нації, української держави, який повсякденно буде відповідати на всі ті виклики, економічні, військові, інформаційні, релігійні. Церква зараз відіграє важливу роль у державотворенні, якщо ми будемо мати свою потужну єдину помісну православну церкву, то це буде тією духовною основою, потужним фундаментом, на якому ми будемо будувати свою незалежну українську державу", – сказав митрополит.

"Не буде держави – не буде української церкви. Ми віримо, що Господь зробить все так, що ці вибори пройдуть мирно, спокійно і в демократичний спосіб оберемо главу української держави і збережемо той курс, яким рухаємось майже три десятиліття, а це курс у напрямку Європи і НАТО. Бо це важливо для збереження цілісності нашої держави", – сказав глава ПЦУ Епіфаній.

Під час спілкування з журналістами митрополит Епіфаній говорив про те, що об’єднання українського православ’я відбуватиметься лише згідно з рішенням вірних, що держава не повинна втручатись у цей процес, а має лише забезпечувати права релігійних громад.

"На сході України більш складна ситуація, аніж на заході. Ми хочемо, щоб цей процес був добровільний, без примусу. Томос наданий, і він ніколи не буде відкликаний. Впливають із боку російської держави і російської церкви певною мірою на процес, який відбувається в Україні, щоб посіяти сумнів у душах вірних, що, мовляв, не треба приєднуватись, бо томос буде відкликаний. Це неправда, рішення Вселенського патріарха не відкликається, це навіки", – наголосив очільник ПЦУ.

Митрополит ПЦУ Епіфаній розповів, що сьогодні об’єднана Православна церква України намагається порозумітись і налагодити діалог із помісними церквами світу, зокрема з Польською православною церквою, яка не визнає українську автокефалію.

"Декого лякають, когось спонукають, на інших впливають. Бо до цього РПЦ мала вплив на певні помісні церкви, але, не справившись із завданням – не допустити автокефалії, надання томосу українській церкві – Росія намагається зараз привнести розкол у світове православ’я, тобто поділити частину церков, які підтримують російську церкву, і ті, які підтримують Вселенського патріарха. Але я вірю в те, що цього розколу у православному світі не буде. Ми зараз бачимо, що думка церков, які на початку були негативно налаштовані до української автокефалії, зараз трансформується", – наголосив митрополит ПЦУ Епіфаній.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: