fbpx

МЗС: Україна стала майданчиком зіткнення між Заходом і Сходом

Політика 16:59, 02.09, 2014

Росія перейшла до відкритого збройного вторгнення на територію України, наголошують у МЗС України. Таку заяву зробив спікер МЗС Євген Перебийніс на брифінгу у вівторок.

"Упродовж останнього тижня ситуація на сході України кардинально змінилася. РФ від прихованої війни перейшла до відкритого збройного вторгнення на територію України", – сказав він, передає Українська правда.

Речник поінформував, що на території України діє не менше ніж чотири батальйонно-тактичні групи Збройних сил РФ.

"Ми розцінюємо це як зухвалий акт агресії. У цій ситуації Україна вживатиме всіх заходів для реалізації свого невід'ємного права на самооборону, зокрема, відповідно до ст. 51 Статуту ООН", – наголосив він.

У цих умовах, за словами дипломата, Україна розраховує, що міжнародна демократична спільнота надасть Українській державі ефективну допомогу для відсічі російської агресії.

"Своїми діями Росія намагається дестабілізувати не лише Україну, а й увесь регіон. Україна вже де-факто стала майданчиком зіткнення між Заходом і Сходом, на коні якого – майбутнє демократії та безпеки на європейському континенті", – сказав Перебийніс.

Він зазначив, що російські військові надалі обстрілюють блокпости сил АТО, міста та цивільний транспорт, українська сторона продовжує фіксувати випадки вторгнення у свій повітряний простір, у східному регіоні спостерігається накопичення бронетехніки та артилерії ЗС РФ.

"У зв'язку з цим МЗС України висловило черговий протест російській стороні", – сказав він, додавши, що було направлено ноту з приводу грубого порушення Росією норм і принципів міжнародного права.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: