fbpx

На Богородчанщині вбивця собаки діяв за інструкцією

13:44, 02.12, 2014

Як повідомляв КУРС, 15 листопада охоронець ДП "Лісекоцентр" у Богородчанах повідомив волонтерам, що приблизно об 11 годині дня застрелили собаку. Активісти ГО "Дім Сірка" звернулися в міліцію, втім, правоохоронці склали лише адміністративний протокол. Згодом волонтерам таки вдалося добитися проведення експертизи трупа тварини. У тілі собаки виявлено три кулі.

Районний мисливствознавець Іван Зіняк, який вбив тварину, зазначив, що діяв згідно з положеннями статті 33 Закону України "Про мисливське господарство і полювання", яка дозволяє відстріл диких тварин без спеціального дозволу. Він представив лист від ДП "Лісекоцентр", у якому зазначається, що собаки лякали дітей, які приходили на підприємство на екскурсії. Окрім цього, він представив телефонограму, яка підтверджує контакт собаки з лисицею, яка, можливо, була заражена сказом.

Зазначимо, що пса протягом трьох років підгодовував охоронець "Лісекоцентру" і на ніч закривав собаку. За словами активістів "Дому Сірка", саме цей пес був приручений і не міг завдати нікому шкоди.

Керівник БО "Дім Сірка" Наталія Когут обурюється, що правоохоронці не хочуть займатися цим питанням і досі не відкрили кримінальне провадження, а прокуратура з цього приводу каже, що у діях Івана Зіняка немає складу злочину.

"Я розумію, що тут правди важко добитися. Також існує колізія в законах, адже Іван посилається, що в нього був наказ і що він діяв на підставі закону "Про мисливське господарство і полювання", а одночасно є інші закони, які регулюють порядок вилову іншими методами", – зазначила Наталя Когут.

Іван Зіняк працює в Держлісгоспі всього чотири місяці і за цей час йому довелося вбити дві собаки. Але він просить не вважати його живодером.

"Я сам утримую вдома 8 собак. При цьому я їх дуже люблю. Але собака має бути на прив'язі, мати нашийник, а не бігати по лісі",  каже Іван.

Наталя Когут зазначає, що не бажає хлопцю зла, але хоче на цьому прикладі врешті добитися змін на законодавчому рівні:

"Хотілось би довести до логічного кінця цю справу – це або порушення, або відмова. Навіть якщо буде відмова, факт був, є прецедент у законодавстві і потрібно виносити це питання на вищий рівень і змінювати законодавство, щоб відняти дозвіл відстрілу для мисливців. Якщо ми йдемо в Європу – відстрілювати не можна!"  переконана Наталя Когут.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: