fbpx

На Docudays UA-2015 в Івано-Франківську дивилися кіно про Африку

Культура 09:14, 13.11, 2015

Завершилися триденні відкриті покази Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA-2015 в Івано-Франківську, які традиційно організовує громадська організація "Молода Просвіта".

Крім фільмів про Україну, було переглянуто дві стрічки про далекі держави Африки – Ліберію та Південну Африку. На обговорення завітали студенти з тих країн, котрі навчаються в місцевому вузі, і розповіли про ситуацію вдома на сьогоднішній день. Зокрема, в Ліберії, кажуть, після зміни влади та розслідувань міжнародних журналістів умови праці на каучуковій плантації "Firestone", про яку, власне, і було кіно, значно покращилися: виробництво стає механізованим, уже є певні соціальні гарантії. 

Хлопці були дуже приємно здивовані, що в Україні цікавляться життям та дотриманням прав людини в їхній країні. Бен Грант зазначив: "Не думав, що матиму нагоду розповідати про свою країну в перший рік мого навчання в Україні. Я й не знав, що багато українців доволі зацікавлені тим, що коїться за межами Європи". Гості були вдячні організаторам за запрошення. "Нехай Господь благословить Україну і дивовижний народ України миром, любов’ю і щастям!" – побажав Прінс Холдер.

"Важливо більше дізнаватися про культуру і традиції іноземців, які тимчасово проживають поруч з нами, що дозволить зруйнувати існуючі стереотипи та підвищить рівень толерантності у ставленні один до одного,  говорить Євгенія Бардяк, регіональний координатор заходу. – Адже, як виявляється, в Івано-Франківську доволі часто трапляються спроби побиття та словесні образи африканських студентів, через що вони ходять групами або їздять на таксі та майже не відвідують публічні заклади".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: