fbpx

На Долинщині налагодили виробництво екологічно чистих козиних сирів

Економіка 17:58, 21.07, 2015

У рамках обласного семінару з питань розвитку козівництва і вівчарства представники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та керівники приватних агроформувань і фермерських підприємств відвідали приватне фермерське господарство "Еко-Карпати", яке знаходиться у селі Рахиня Долинського району.

Метою поїздки стало ознайомлення учасників семінару з технологіями ведення вівчарства на Прикарпатті та організацією у господарстві замкнутого циклу виробництва екологічно чистої продукції.

Свою діяльність підприємство "Еко-Карпати" розпочало близько трьох років тому. За словами його голови Ігоря Небиловича, саме у той час йому вдалося викупити ферму площею 600 м кв. і закупити місцеві козенята й племінні козлики зааненської та альпійської порід.

Збільшивши поголів’я кіз та перейнявши досвід французьких сироварів, у господарстві розпочали виготовлення екологічно чистих та високоякісних твердих і розсільних сирів, а також славнозвісних сирів з пліснявою. Сьогодні виробнича потужність підприємства досягає 20 кілограмів на добу. Продукція успішно реалізовується на ринках Долини та Львова, а для місцевих жителів створені нові робочі місця.   

На переконання директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Марії Савки, "Еко-Карпати" є саме таким господарством, де яскраво відображений досвід впровадження замкнутого циклу виробництва: ферма з 200 поголів’я кіз, доїльний цех, переробка молочної продукції та сироварня для виготовлення сиру.

Окрім того, цьогоріч для підтримки фермерських господарств з обласного бюджету спрямовано кошти на придбання ними свійських тварин, що стимулюватиме фермерів розвивати діяльність та підвищувати економічну привабливість регіону.

"Обласна влада намагається всіляко підтримувати  тваринницькі господарства краю, – зауважила Марія Савка. – Наразі з обласного бюджету виділено кошти на стабілізацію ситуації у тваринницькій галузі. Участь у програмі підтримки виявили намір брати двадцять підприємств, зокрема шість великих господарств та чотирнадцять дрібних. Кожному з них надано від 30 до 50 тисяч гривень державної підтримки для закупівлі племінної худоби". 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: