Від правильної роботи димоходів та вентканалів безпосередньо залежить здоров`я та життя людей. Як свідчить статистика, найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги, повідомили КУРСу в компанії.
“Особливо пильними мають бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи – котлів та водонагрівачів. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні, що може призвести до отруєння чадним газом. Тому важливо, щоб димові та вентиляційні канали були справними. Для цього їх треба періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати і ремонтувати”, – роз’яснює технічний директор ПАТ “Івано-Франківськгаз” Ігор Височанський.
Відповідальність за безпечну експлуатацію та техобслуговування димоходів та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на балансоутримувачів, в ОСББ – на голову, у приватних будинках – на власників (чи орендарів). Власник чи балансоутримувач повинен своєчасно викликати для чистки димо- та вентканалів спеціалізовану організацію, яка має ліцензію та дозвіл Держпраці. Після проведення перевірки відповідний Акт повинен бути переданий до газорозподільної компанії.
У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка виконує їх перевірку, зобов’язана попередити власника (балансоутримувача) про заборону користування газовим обладнанням. В свою чергу, газова компанія, отримавши Акт з негативним висновком, з метою уникнення нещасного випадку, повинна відключити споживача від газопостачання до усунення несправностей.