Щорічно в державі внаслідок різного роду надзвичайних ситуацій травмуються та гинуть діти. Щоб не допустити в подальшому дитячих трагедій, за ініціативи управління ДСНС в Івано-Франківській області в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах з 10 жовтня стартував Тиждень знань безпеки життєдіяльності, в рамках якого у школах, дитячих садочках і на базі виставки пожежно-рятувальної служби області рятувальники проводять для дітей уроки.
Сьогодні рятувальники побували на уроках у ЗОШ №16 та спеціалізованій школі №5 Івано-Франківська. Вони розповіли дітям про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які відбуваються на теренах області, їх причини і наслідки, продемонстрували, як користуватися вогнегасниками різного типу. Під час таких занять школярі мають змогу показати свої знання з правил безпеки життєдіяльності, беручи участь у тематичних вікторинах. Учні також переглянули фільми про діяльність пожежно-рятувальної служби краю.
Побували школярі і на виставці служби, де на них теж очікувало багато нового і несподіваного. Дітей дуже зацікавили рідкісні експонати, зокрема в залі історії вони пильно розглядали засоби гасіння пожежі та пожежно-технічне обладнання, яке було на озброєнні пожежників ще в XIX столітті. Також діти мали можливість оглянути фотографії найзначніших досягнень тодішньої інженерної думки – перші пожежні автомобілі, що прийшли на зміну кінно-бочковим ходам. Неабияку цікавість юних прикарпатців викликала унікальна картина народного художника Миколи Варенні, на якій зображена пожежа у Станіславові 1868-го року. Крім цього, нікого з школярів не залишила байдужою діорама "Квартира до і після пожежі", що являє собою невеликий макет реального житла і саме демонструє результат безвідповідального ставлення людини до дотримання правил безпеки життєдіяльності.
Такі "Уроки безпеки" проводитимуться на Івано-Франківщині й надалі, адже саме вони допоможуть дітям усвідомити найважливіше – цінність людського життя.