fbpx

На Франківщині за чотири дні грибами отруїлися троє дорослих та дитина

Суспільство 16:47, 21.07, 2018

З 16 по 20 липня в Івано-Франківській області зареєстровано чотири випадки отруєння грибами.

Постраждало троє дорослих та одна дитина 2009 року народження. Три випадки зареєстровані у Верховинському районі. Потерпілі  споживали сироїжки. Один зафіксований випадок – дитина з Галицького району, повідомили в Івано-Франківському обласному лабораторному центрі.

Зазначимо, що у 2017 році грибами отруїлися 43 особи, з них 15 дітей. Трагедією закінчилось частування грибами для 2 осіб, в тому числі померла дитина, молодша 6 років.
 
Фахівці Лабораторного центру Івано-Франківської області знову нагадують основні правила, дотримуючись яких, можна вберегтися від отруєння.
– Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстивні. Гриби, яких ви не знаєте або які викликають сумнів, не слід вживати в їжу і пробувати на смак.
– Ніколи не збирайте і не їжте гриби, що біля основи ніжки мають потовщення, оточене оболонкою (як, наприклад, у блідої поганки і червоного мухомора), і не пробуйте їх на смак. 
– Коли ви збираєте гриби, особливо сироїжки, намагайтеся брати їх з цілою ніжкою, щоб не упустити з виду важливої ознаки, зазначеної в попередньому правилі. 
– Якщо ви збираєте в лісі печериці, звертайте особливу увагу на колір пластинок. Ніколи не збирайте і не їжте "печериці", що мають пластинки білого кольору. У смертельно отруйної блідої поганки, зовні схожої на печериці, пластинки завжди білого кольору.
 – Ніколи не збирайте і не їжте гриби переспілі, червиві і зіпсовані. 
– Не їжте гриби в сирому вигляді.
Не вірте поширеній думці про те, що отруйні гриби викликають потемніння цибулини чи срібних предметів, якщо їх опустити в посуд, де варяться гриби. Це хибне уявлення!
– Не збирайте гриби, навіть завідома їстивні, у міських парках, скверах, подвір’ях, а також уздовж автомобільних доріг і залізниць. Гриби накопичують отруйні речовини і стають непридатними для споживання.
– Принесені додому гриби повинні бути в той же день розібрані по окремих видах і знову ретельно переглянуті. Усі сумнівні, а також переспілі, в'ялі гриби потрібно, не шкодуючи, викинути. Нижню частину ніжки, забруднену землею, зрізають, а гриби ретельно очищають від піску і сміття. У деяких грибів (наприклад, маслюки) знімають з капелюшка плівку, вкриту слизом. Гриби повинні бути піддані кулінарній обробці в день збору, в крайньому разі наступного ранку.
 – Утримуйтесь від купівлі грибів у місцях несанкціонованої торгівлі.
– Не давайте гриби дітям та особам, які страждають захворюваннями кишково-шлункового тракту. 
– Не вживайте спиртних напоїв під час вживання грибів, оскільки спирт прискорює процеси всмоктування грибної отрути.
Рекомендації: Гриби є продуктами, що швидко псуються, тому їх треба зберігати при температурі не вище 10 С° і не більше 24 годин.
Нагадуємо основні ознаки отруєння.
Період без прояву захворювання при отруєнні грибами може тривати від 6 до 30 годин. Прояви захворювання починаються раптово. З’являються нудота, блювота, сильні болі у животі, пронос зі слідами крові, головний біль, запаморочення, слабкість. Розвивається жовтуха, ниркова недостатність. Особливо тяжко протікає отруєння у дітей. Основною причиною смерті хворих є гостра печінкова та ниркова недостатність. 
При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою.
Перша допомога: якнайшвидше промити шлунок; викликати у потерпілого штучну блювоту; терміново звернутися за спеціалізованою медичною допомогою.
Дотримання цих порад вбереже вас та ваших близьких від отруєння, наслідки якого можуть бути досить неприємними, а деколи і незворотними! Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких! 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: