п'ятниця, 18 січня

На генплан Калуша у наступному році планують витратити більш як 2,5 млн грн

Європейський Калуш до цього часу живе за Генпланом радянських часів, який був затверджений у 1979 році, тобто 37 років тому. За роки незалежності місто робило кілька спроб розробити новий Генплан або ж оновити старий, проте вони не знаходили логічного завершення. То грошей бракувало, то доброї волі. У 2015 році була розпочата третя спроба.
Генплан Калуша зразка 1978-го року, за яким місто живе і досі Генплан Калуша зразка 1978-го року, за яким місто живе і досі

Що ж саме зроблено впродовж двох років і чи можна сподіватися, що цього разу крапку над "і" у Генплані таки поставлять, радіо "Калуш ФМ" поцікавилося у начальника відділу у справах архітектури та містобудівної діяльності Калуської міської ради – головного архітектора Романа Кузика.

15 січня 2015 року депутати міськради (попереднього скликання. – Авт.) прийняли рішення про внесення змін до Генплану, яким фактично надали дозвіл на оновлення містобудівної документації. Зокрема, була затверджена Програма змін до Генерального плану Калуша на 2015-2017 роки, загальна вартість якої становила 2 млн грн. Складовою підготовчих робіт до Генплану була розробка топогеодезичної карти, тож на 2015-ий рік на її виготовлення додатково передбачили 800 тис. грн.

За словами Романа Кузика, спершу виконавчий комітет оголосив тендер на виготовлення топогеодезичної зйомки, але він не відбувся. Врешті від ідеї проведення тендеру відмовилися і дійшли згоди, що ці роботи виконуватиме КП "Земельно-кадастрове госпрозрахункове бюро Калуської міськради". Це було швидше і дешевше. Частину робіт бюро виконало у 2015 році, за що отримало 99 тис. грн, а частину – у 2016-му, отримавши аналогічну суму. І після завершення робіт у жовтні цього року виконавчий комітет міськради прийняв рішення про взяття на баланс виконкому топогеодезичної карти міста.

"На цей рік згідно з Програмою на підготовчі роботи до Генплану було передбачено 260 тис. грн. Тож частину з цих коштів вирішили спрямувати на виготовлення гірничо-геологічного обґрунтування та карти гірничо-геологічних обмежень,  розповідає головний архітектор. – Цю документацію до кінця лютого 2017 року має виготовити Калуський державний науково-дослідний інститут галургії, з яким у листопаді була укладена і підписана угода".

На  2017-ий рік на Генплан передбачено 1,3 млн грн з міського бюджету і 1,5 млн грн – з обласного. Проте орієнтовна вартість Генплану становить 1 млн 670 тис. грн, окрім того, необхідно виготовити схему зонування території з планом червоних ліній, вартість якої близько 850 тис. грн, та історико-архітектурний опорний план, який коштує 100 тис. грн. Тобто на всі роботи, а їх виконуватиме переможець тендеру на Генплан, необхідно орієнтовно 2 млн 620 тис. грн.

За словами Романа Кузика, новим Генеральним планом не буде передбачено розширення територій, оскільки у Калуші вже сформовані і затверджені межі міста. Проте ним буде запропоновано нові рішення розвитку Калуша в уже існуючих межах, зокрема це може бути зміна функціонального призначення окремих територій.

"До прикладу, те, що було промисловою зоною, може стати житловою, а рекреаційна, навпаки, промисловою. Над цим працюватимуть проектанти, вони вивчатимуть території міста і, думаю, знайдуть нові можливості для розвитку",  пояснює головний архітектор Калуша.

 

 

КОМЕНТУВАТИ