fbpx

Ігор Цепенда презентував план реконструкції астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван на 2015 рік

Суспільство 17:06, 11.07, 2015

У селищі Верховина нещодавно відбулася українсько-польська міжнародна робоча зустріч експертів з питань відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван та будівництва Міжнародного центру зустрічей студентської молоді в селі Микуличин.

В ній взяли участь ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Ігор Цепенда, директор Інституту Східної Європи Варшавського університету, доктор Ян Маліцький, представники дипломатичного корпусу України і Польщі, канцелярії сейму Республіки Польща, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща, Малопольського та Підкарпатського воєводств (Республіка Польща), Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласної ради, Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, ГОПР в Польщі, архітектори та будівельники.

У ході зустрічі обговорювалося ряд питань: план реконструкції астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван на 2015 рік, презентація архітектурного проекту Міжнародного центру зустрічей студентської молоді в с. Микуличин і ін.

Відкриваючи робоче засідання, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Ігор Цепенда підкреслив важливість реалізації цього міжнародного проекту та провів презентацію плану реконструкції астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван на 2015 рік. У свою чергу директор Інституту Східної Європи Варшавського університету, доктор Ян Маліцький зазначив, що відновлення обсерваторії на основі угоди про співробітництво між Варшавським університетом і Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника здійснює ряд функцій: наукових досліджень в цілому; астрономічну, метеорологічну, туристичну практики студентів в напрямках геології, сейсмології, охорони середовища; високогірного рятівництва.

Під час засідання також йшлося про створення в рамках угоди про міжнародне співробітництво між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника і Варшавським університетом (Республіка Польща) Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі. Місією Центру є створення місця зустрічей молоді обох країн для дискусій, проведення семінарів, конференцій, реалізації спільних проектів у рамках програми молодіжних обмінів ЄС з метою взаємного пізнання, подолання стереотипів та розширення студентських обмінів на країни пострадянського простору та ЄС. Такі центри діють між Польщею і Німеччиною, Німеччиною і Францією.

У рамках проведення українсько-польської міжнародної зустрічі експертів її учасники здійснили сходження на гору Піп Іван, де ознайомилися з роботами з відновлення астрономічно-метеорологічної  обсерваторії.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: