fbpx

На Івано-Франківщині Ігор Швайка ознайомився з роботою біогазової установки

Суспільство 14:10, 29.10, 2014

Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка, перебуваючи на Прикарпатті, ознайомився з роботою біогазової установки.

Високопосадовець ознайомився з роботою біогазової установки ТОВ "Даноша" в селі Копанки Калуського району та провів нараду з питань поширення в Україні досвіду використання біоенергетичних технологій. Про це повідомляє КУРС із посиланням на Івано-Франківську ОДА.

Представники сільськогосподарської компанії "Даноша", основними видами діяльності якої є вирощування свиней та розвиток рослинництва, поінформували міністра про переваги відкриття біогазової установки та основні труднощі в цьому процесі. За словами майстра цеху біогазу Івана Кальковця, введення в експлуатацію установки дозволило практично повністю забезпечити ферму, де утримується 54 тисячі свиней, тепловою та електричною енергією.

"Завдяки роботі біогазової установки, яка працює на відходах тваринництва і подрібненому силосі, ми отримали можливість упродовж року замістити використання 2 мільйонів кубометрів природного газу та 2,5 мільйонів кіловат електроенергії, – розповів Іван Кальковець. – Зараз модернізуємо роботу опалювальної системи, після чого матимемо навіть надлишок теплової енергії".

Приклад ТОВ "Даноша", на думку Ігоря Швайки, є ще одним кроком на шляху до енергетичної незалежності України. Поширення досвіду використання альтернативних джерел енергії, переконаний міністр, залежить від державної підтримки та створення стабільних умов для залучення інвестицій.

"Кожен інвестор говорить про одне – я повинен розуміти, що таке 10-15 років попереду, що буде незмінність податкових правил, умов ведення бізнесу, що будуть зрозумілі, прозорі правила гри, – зазначив Ігор Швайка. – Головна задача міністра, будь-якого представника уряду, уряду в цілому – формування таких правил поведінки, які дають можливість країні розвиватися".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: