fbpx

На Калущині лише пенсійний вік врятував війта від покарання за підробку рішення сесії

Суспільство 07:03, 01.11, 2014

Сільський голова села Пійло Калуського району Микола Семанів підробив рішення сесії, яким виділив собі у власність дві земельні ділянки: одну – під забудову, другу – для ОСГ.

Калуський міськрайонний суд розглянув кримінальне обвинувачення сільського голови села Пійло за ст. 366 ч. 1 КК України – службове підроблення.

Микола Семанів, який обраний сільським головою Пійла вже другу каденцію поспіль, підробив рішення сільради. Зокрема, у червні 2013 року війт сфальшував рішення сільської ради від 05.09.2012 р. "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки" та написав протокол сесії.

За підробленим рішенням, сільрада нібито затвердила технічну документацію, що дає право Семаніву оформити право власності на земельну ділянку площею 0,3513 га, призначену для ведення особистого селянського господарства, та 0,1951 га – для будівництва, обслуговування житлового будинку.

Підроблене рішення сесії війт підписав, скріпив гербовою печаткою та разом із технічною документацією із землеустрою направив до органів Реєстраційної служби України для виготовлення свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

У суді голова сільради визнав свою вину і пояснив, що підробив рішення сесії, оскільки в нього виникли сумніви, що депутати його приймуть. Крім того, він хотів прискорити процес отримання документів, які посвідчують право власності на землю.

Суд вирішив визнати Семаніва винним за ст. 366 ч. 1 КК України та призначити йому покарання у розмірі 850 гривень штрафу, з позбавленням права обіймати адміністративні та організаційно-розпорядчі посади строком на один рік. Однак на підставі ЗУ про "Про амністію" відразу ж звільнив підсудного від призначеного покарання, у зв’язку з досягненням пенсійного віку.

До слова, в Єдиному реєстрі судових рішень є ще два вироки суду, пов’язані з діяльністю Пійлівського сільського голови. Останній винесений у 2014 році – Калуський міськрайонний суд визнав Семаніва винним у підробці документів та розкраданні чужого майна. Суд встановив, що за вказівкою голови села, 25 особам, які були задіяні для виконання оплачуваних громадських робіт для ліквідації наслідків стихійного лиха 23-27 липня 2008 року, було незаконно нараховано і виплачено 5126,59 гривень зарплати. На цю суму перераховано до бюджетів та державних цільових фондів 1855,83 гривень і тим самим вчинено розтрату чужого майна на загальну суму 6982, 42 гривні. Тоді голова Пійлівської сільради відбувся штрафом у шість тисяч гривень.

До того Семанів притягувався до суду у попередній каденції, у 2009 році, також за підробку документів і розтрату чужого майна, за що заплатив штраф 5000 гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: