fbpx

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського

Суспільство 09:05, 05.09, 2014

Провести в останню путь Павла Ліщинського з Калущини прийшли світські та духовні особи, громадські активісти. Крім того, на похорони приїхав взвод 80-ї високомобільної бригади, де служив Павло.

Павло Ліщинський загинув 29 серпня у боях під Луганськом. У складі 80-ї високомобільної бригади ЗСУ України 19-річний юнак із Хотіня захищав аеропорт Луганська, пишуть "Вікна".

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 1

Похорон розпочався об 11.00. На вулиці Гуцульській зібралося майже все село та багато людей із Калуша. Великий портрет Павла Ліщинського віз на своєму автомобілі керівник калуського Автомайдану Володимир Павлів.

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 3

Похорон розпочався піснею, яка стала символом Небесної сотні, — "Плине кача" у виконанні "Піккардійської терції". Це пісня закарпатських лемків. Павло Ліщинський має корені на Закарпатті. Під Виноградовом Закарпатської області народилася його мама Маргарита Ліщинська, там проживає його бабуся Маргарита і похований дідусь, на честь якого названо Павла.

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 5

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 7

Павло народився 1 серпня 1995 року у Хотіні. Закінчив школу. Вступив до вищого професійного училища. Обрав у подальшому житті бути військовим. Вступив у ряди 80-ї аеромобільної бригади. Із перших днів початку війни їде на Схід захищати кордони країни. Був відповідальним, чесним, справедливим, –  розповів парох Хотіня отець Дмитро Кишенюк. – Материнська любов гідна подиву усіх нас. Не раз приходив до церкви. До сповіді. Справжні герої народу.

Родина Павла Ліщинського прощалася із своїм загиблим сином, братом, племінником.

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 9

Вшанувало пам’ять загиблого духовенство Калуського деканату УГКЦ. Крім того, на похорон приїхав у повному складі гаубично-артилерійський взвод 80-ї високомобільної бригади, яка базується у Львові. Військові несли труну та портрет свого побратима. Повним складом вояки стояли біля церкви, склавши на плече сині берети.

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 11

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 13

Вздовж дороги біля воріт будинків стояли учні хотінської ЗОШ №9 у вінках та у вишиванках. У руках хлопці та дівчата тримали квіти та грона червоної калини. Нагадаємо, у школі №9 Павло навчався до 15 років, оскільки тут 9 клас випускний.

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 15

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 17

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 19

Панахида за загиблим бійцем відбувалася у хотінському храмі Святого Миколая. На службі були присутні священики із різних церков Калуша. За словами пароха о. Дмитра Кишенюка, такої кількості духовенства хотінський храм не бачив, відколи він править тут.

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 21

На Калущині поховали бійця 80-ї високомобільної бригади Павла Ліщинського 23

Поховали Павла на новому цвинтарі у мікрорайоні Хотінь.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: