fbpx

На Калущині утеплили фасад навчального закладу за кошти ЄС

Суспільство 09:25, 16.12, 2015

На Прикарпаття до села Боднарів з робочим візитом завітав директор розвитку ООН в Україні Янтомас Хімстра, щоб ознайомитися, як реалізовується проект "Енергозберігаючі заходи в Боднарівському ДНЗ "Льонок".

Зазначимо, що Калуський район активно бере участь у спільному проекті з Євросоюзом "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ" (МРГ). Зараз цей проект реалізовується у чотирьох громадах Калущини, а саме у селах: Студінка, Станькова, Боднарів та Сівка-Войнилівська.

Голова райдержадміністрації Наталія Бабій підкреслила, що Калуський район є лідером з написання "прооонівських" проектів та висловила вдячність Янтомасу Хімстрі за те, що громади Калущини мають можливість їх реалізовувати. Наталія Бабій переконана, що з метою розвитку інфраструктури та соціально-культурної сфери, громади й надалі будуть активними учасниками різноманітних проектів.

Директор розвитку ООН в Україні Янтомас Хімстра висловив задоволення від того, як відбувається реалізація цих проектів:

"Ми бачимо добру роботу, яку ви проводите. Впродовж двох днів на Західній Україні я побачив, що втілюються такі задуми, яких раніше не було. Я радію, що ці плани роблять зміни для громад. Наш проект в Україні існує вже 10 років, і я переконаний, що він і надалі триватиме. Ми закликаємо громади, щоб спільними зусиллями  продовжувати втілювати свої ідеї".

У дитсадку зусилля спрямували на утеплення фасаду. Галина Матківська, яка донедавна була сільським головою та має чималий досвід у написанні та реалізації різноманітних інвестиційних проектів, каже:

"Результати реалізації проекту в садочку вже очевидні. Якщо минулого року в опалювальний сезон для того, щоб заклад став теплим, необхідно було опалювати приміщення майже цілодобово, то зараз така потреба відсутня. Ми цьому дуже раді. І я щиро вдячна, що такий проект існує".

У приміщенні, де утеплюють фасад, знаходиться дитсадок на 75 дітей і початкова школа на 120 учнів. У задумах, зізнається Галина Матківська, ще чимало проектів. Це і проведення внутрішніх робіт у дитсадку, реконструкція амбулаторії та ін. Також у селі необхідно збудувати нову школу, облаштувати артезіанську свердловину для водопостачання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: