fbpx

На Коломийщині протестують проти закриття місцевої лікарні

Суспільство 08:50, 30.08, 2016

Жителі Гвіздця Коломийського району обурені планами закриття Гвідзецької районної лікарні №2. Відповідне звернення жителі направили на адресу голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука, голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича.

У зверненні, як підписало кілька сотень жителів, йдеться,  що люди у селищі готові до найрадикальніших дій, щоб зберегти лікувальний заклад, пише "Галичина".

Гвіздецька лікарня обслуговує 13 довколишніх сіл, які знаходяться на значній відстані від районних центрів Коломиї, Снятина та Городенки. Люди повідомляють, що у місцевих жителів не вистачає сил та коштів, об їздити за медичною допомогою 20-30 кілометрів. Особливо складно доїхати до районних центрів у зимовий період, коли дороги у снігових заметах. 

«Будь-яка влада завжди дбала про здоров’я жителів цього регіону. За часів Польщі і за Австрії, в часи радянської влади у містечку Гвіздець працювала лікарня. Чому на 25-ту річницю Незалежності України ви никає питання про її закриття?», – йдеться у зверненні.

У лікарні збереглися рентген-кабінет, флюорограф, апарат УЗД (придбаний за кошти громадян), гастроскоп, жіноча консультація, фізкабінет, стоматологічний кабінет.

«Хоча у селищі й відкрили амбулаторію, але без діагностики встановити правильний діагноз неможливо. То про яку ефективність лікування може йти мова? Знаємо, що після закриття лікарні, всі діагностичні апарати будуть забрані в ЦРЛ. Чому жителі цього регіону мають бути обділені повноцінним медичним обслуговуванням?», – йдеться у зверненні.

Зазначимо, що в 2011 році Гвіздецька лікарня була переведена у режим роботи денного стаціонару, хоча 40 років працювала як цілодобовий медичний заклад.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: