fbpx

На комісії обласної ради намагались з'ясувати, на чиїй стороні правда у підвищенні тарифів на перевезення

Суспільство 08:20, 10.02, 2017

Звичайні обговорення проблеми підвищення цін на пасажирські перевезення не вирішать її, адже в скрутній ситуації опинились як пасажири, так і перевізники. Необхідно розробити чіткі кроки, щоб створити належні умови для роботи перевізників та уникнути кардинального підняття цін.

На цьому наголосив активіст "ВОЛІ", юрист Андрій Гунда після засідання комісії з питань промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, в якій взяли участь і перевізники.

На комісії було прийнято рішення доручити облдержадміністрації підготувати звернення до Кабміну, Профільного комітету та Антимонопольного комітету з проханням надати висновки щодо підняття цін на пасажирські перевезення в Івано-Франківській області. Андрій Гунда зазначає, що це не вирішить проблеми підняття тарифів, адже чітких конкретних дій не було запропоновано.

Андрій Гунда додав, що доцільно було б звернутись до Кабінету Міністрів України стосовно розробки певних пільг для перевізників, адже вони опинились у такій ситуації, коли піднімається вартість пального, зменшується кількість пасажирів у зв’язку з тим, що на маршрутах діють нелегальні перевізники, зростає податок на землю і нерухомість, дорожчає технічне обслуговування, а стан доріг тільки погіршується. 

"В такій ситуації частина перевізників взагалі змушена не працювати. Ця ситуація виникла і через те, що автобуси були закуплені більш як 10 років тому, і вони ламаються чи не щомісяця, а це тягне витрати на запчастини, комплектуючі деталі, які купують в умовних одиницях. І це тоді, коли курс долара постійно зростає. Це велике навантаження на підприємців", – відзначив Гунда.

Слід зауважити, що в 2015 році вартість пального сягала 25-28 грн за літр, що спричинило підняття цін за перевезення. Однак після того минулого року був період, коли вартість пального знизилась до 18 грн, проте перевізники цінову політику тарифів не переглянули. На сьогодні вартість пального становить 23-24 грн. 

"Виходить, що перевізники в цьому плані вдаються до маніпуляцій та деякою мірою викривляють факти. Тарифи на перевезення не можна було піднімати так кардинально на 80-100%, на сьогодні доцільно підняти їх не більше ніж на 25%",  наголосив Андрій Гунда.

Андрій Гунда зазначив, що Кабмін створив умови, в яких перевізники і звичайні люди не можуть знайти порозуміння.

"Складається таке враження, що Кабмін навмисно намагається посварити перевізників і простих людей, адже дав можливість перевізникам самим встановлювати ціну. Виходить, що Кабмін вмив руки, а в той час на місцях люди  і пасажири, і перевізники – сваряться між собою. Перевізники змушені підняти тариф, бо повинні за щось жити, а люди не мають змоги платити вищу ціну, бо і без того живуть у скруті",  каже юрист.

За його словами, підняття мінімальної заробітної плати не покращило добробут людей, а радше навпаки, породило нові проблеми – підняття цін як на перевезення, так і на ліки, продукти харчування і т. д.

Андрій Гунда озвучив позицію партії "ВОЛЯ": щоб врегулювати цю проблему, необхідно внести зміни в Податковий кодекс, який би передбачав надання пільг для перевізників, оскільки на них чиниться значний податковий тиск, розробити Державну програму підтримки перевізників, а облдержадміністрації та райдержадміністраціям розробити чіткий механізм повернення перевізникам коштів за пільгові перевезення.

"Потрібно зробити, до прикладу, як в Рожнятівській РДА, яка передбачила створення пільгових квитків у такій кількості, в якій бюджет зможе їх компенсувати. Зрозуміло, що пільговий проїзд – це Конституційне право громадянина, але в цих умовах необхідно знайти компроміс".

Адже, за його словами, звичайні люди не знають, звідки взяти гроші, щоб оплатити проїзд. Наприклад, якщо звичайний працівник, який щодня доїжджав з Надвірної до Івано-Франківська на роботу, до підняття тарифів на проїзд витрачав близько 700 грн щомісяця, після так званого росту мінімальної заробітної плати та підняття тарифів потрібно на проїзд витрачати 1100 грн, тобто це додатково 400 грн затрат з сімейного бюджету.

"Громадськість очікувала, що на засіданні комісії будуть розставлені всі крапки над "і" та покроково визначено, чому вартість проїзду піднялась. Проте на засіданні комісії чітко не було досліджено, що входить у методику розрахунку тарифу. Виходить, що в кожного своя правда. Громадськість вважає, що тарифи несправедливі, а перевізники – навпаки",  запевнив юрист.

Окрім того, на комісії перевізники не надали економічного обґрунтування підняття тарифу на перевезення. 

"Ми очікували на більш рішучі дії адміністрації та налагодження нею, як замовником перевезень, конструктивного діалогу між перевізниками та пасажирами. Крім того, вважаємо за доцільне, щоб адміністрацією було забезпечено проведення аудиту на предмет обґрунтованості підняття тарифів та їх розрахунків",  додала депутат обласної ради від партії "ВОЛЯ" Ольга Федишина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: