fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Найдавнішу чотириповерхівку у центрі Франківська, яку орендують фірми екс-заступника міністра оборони, "покращать" мансардою

Найдавнішу чотириповерхівку у центрі Франківська, яку орендують фірми екс-заступника міністра оборони, "покращать" мансардою

Суспільство 16:04, 02.08, 2017

Фірми екс-заступника міністра оборони В'ячеслава Кредісова взялися за "поліпшення" будинку на вулиці Галицькій, 29. При цьому Фонд держмайна України не бачить порушень в тому, що там досі не відкрили магазину та книгарні, як передбачено договором оренди.

Після публікації КУРСу "Як у Франківську "прихватизовують" найдавнішу чотириповерхівку в історичному середмісті" від 7 червня 2017 року юристи ГО "ТОМ 14" звернулися до Фонду державного майна України щодо порушення умов договору оренди нежитлових приміщень по вулиці Галицька, 29 в Івано-Франківську.

Нагадаємо, Фонд держмайна України без конкурсу здав в оренду приміщення в центрі Івано-Франківська фірмам В'ячеслава Кредісова – колишнього заступника міністра оборони, донедавна помічника впливового нардепа, куратора Прикарпаття від Адміністрації Президента Анатолія Матвієнка.

15 січня 2015 року регіональне відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області уклало договір з ТОВ "Чисте Прикарпаття", яке заснував Кредісов, на оренду приміщення в цьому будинку площею 318,5 кв. м.

Будинок на Галицькій, 29 є найдавнішою чотириповерхівкою міста і наразі перебуває на балансі Івано-Франківського філіалу ДП "Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут "НДІпроектреконструкція".

Фірма взяла підприємство в оренду під кафе, яке не продає товари підакцизної групи. Фонд держмайна уклав з підприємством "Чисте Прикарпаття" договір оренди на рік, а відтак продовжив його до 15 грудня 2018 року. Відповідно до договору за 318,5 квадратів підприємство платить 10 332 гривні орендної плати щомісячно, тобто 32,4 грн за квадратний метр. Це принаймні вп'ятеро-десятеро дешевше, ніж середня ринкова ціна оренди в середмісті.

Відтак 16 грудня 2016 року Фонд держмайна уклав договір оренди №523 з приватним підприємством "Культурний та мистецький простір Прикарпаття" на оренду приміщення площею 858 кв. м за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 29 (перший, третій, четвертий поверхи).

За даними системи YouControl, ПП "Культурний та мистецький простір Прикарпаття" створене 24 жовтня 2016 року. І вже через два місяці після заснування підприємство отримало перевагу в оренді майже 900 квадратів у центрі Івано-Франківська. Засновником підприємства знову-таки є В’ячеслав Кредісов.

ПП "Культурний та мистецький простір Прикарпаття" отримав будинок в оренду начебто з метою розміщення торговельних об’єктів з продажу книг, газет, виданих українською мовою, проведення виставок образотворчої книжкової продукції, виробленої в Україні, та для розміщення офісних приміщень цього підприємства.

Договір оренди укладений до 16 грудня 2021 року. Місячна плата становить 42 631,39 грн, тобто 50 грн за квадратний метр (!).

Наразі пам’ятка пустує: ні магазину, під який орендувало частину приміщення "Чисте Прикарпаття", ні книгарні, під яку отримало решту приміщень новостворене ПП "Культурний та мистецький простір Прикарпаття", там немає.

У відповідь на звернення ГО "ТОМ 14" у Фонді держмайна повідомили, що ТОВ "Чисте Прикарпаття" проводить капітальний ремонт в орендованих приміщеннях та сплачує орендну плату – за час дії договору сплатило 326,6 тисяч гривень.

Найдавнішу чотириповерхівку у центрі Франківська, яку орендують фірми екс-заступника міністра оборони, "покращать" мансардою 1

Найдавнішу чотириповерхівку у центрі Франківська, яку орендують фірми екс-заступника міністра оборони, "покращать" мансардою 3

Щодо приміщень, які орендує друга фірма Кредісова ПП "Культурний та мистецький простір Прикарпаття", то вона теж готує їх до ремонту.

Крім того, між балансоутримувачем та орендарем укладений договір на проведення проектних та вишукувальних робіт, відповідно до якого балансоутримувач розробляє проектну документацію та виконує вишукувальні роботи з реставрації з влаштуванням мансардних приміщень.

Найдавнішу чотириповерхівку у центрі Франківська, яку орендують фірми екс-заступника міністра оборони, "покращать" мансардою 5

Так, судячи з відповіді Фонду держмайна, найдавнішу чотириповерхівку міста добудують мансардою.

Нагадаємо, за ЗУ "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" орендар отримує право на викуп майна, якщо здійснив покращання орендованого майна в розмірі не менш як 25% від його ринкової вартості.

Як бачимо, "покращання" вже почалися. А оскільки фірми Кредісова отримали поза конкурсом приміщення в оренду, то, мабуть, після цього таки подадуть заявку на приватизацію. І Фонд держмайна їм всіляко в цьому сприяє.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: