fbpx

На Прикарпатті 12 округів отримали по два депутати в обласній раді

Політика 15:10, 13.11, 2015

В Івано-Франківській міській раді не представлено 12 округів з 42. Натомість шість округів мають по 2 представники. Про це розповіли представники обласної організації Комітет виборців України на прес-конференції.

В Івано-Франківській обласній раді ситуація ще цікавіша. Не представлено два територіальні виборчі округи. Зате 12 округів мають по два депутати, а два округи представлені трьома депутатами.

Також друге за розмірами в області місто Калуш, маючи чотири територіальні виборчі округи по виборах до обласної ради, не отримало жодного свого представника. Натомість Яремче і Болехів мають по три представники, хоч мали по одному округу на виборах до обласної ради.

"Прогноз, який давала ІФ ОО КВУ перед виборами про те, що 25-30% округів залишаться без своїх представників у місцевих радах, повністю підтвердився", – відзначив голова обласної організації КВУ Максим Лисюк.

Щоб усунути ці недоліки, КВУ радить зменшити виборчий бар’єр до рівня виборчої квоти; забезпечити рівне право всіх громадян бути обраними, в тому числі шляхом самовисування; забрати норму про висування перших номерів списків, кожен кандидат повинен бути обраний в певному окрузі і відповідальний перед його виборцями; передбачити процедуру відкликання депутатів; забезпечити дійсно відкриті списки з альтернативним представництвом від партій чи списку самовисуванців; забезпечити представництво усіх територіальних округів, наприклад, шляхом їх укрупнення і виборів від кожного кількох депутатів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: