fbpx

На Прикарпатті 17 шкіл з вересня залишаються без державного фінансування

Суспільство 19:40, 12.05, 2016

Функціонування шкільної освіти з наступного навчального року (з вересня 2016-го) обговорять на широкій нараді за участю керівництва області, районів та освітян Івано-Франківщини.

Про це домовилися голова обласної ради Олександр Сич та голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук під час селекторної наради під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, інформує прес-служба ОДА.

Під час наради йшлося про стан дорожньої інфраструктури, соціальний захист населення, децентралізацію послуг з реєстрації бізнесу та нерухомості, шкільну освіту. Зокрема, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила на активізації процесу оптимізації мережі закладів освіти. Йдеться про створення опорних шкіл, кількість учнів в яких має перевищувати 360.

Це регламентує Положення про освітній округ, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України. Разом з тим, школи, в яких навчається менше 25 учнів, не отримуватимуть фінансування з державного бюджету. З 1 вересня їхнє утримання ляже на плечі місцевих бюджетів, в іншому випадку ступінь навчального закладу понизять. Як повідомили в департаменті освіти і науки обласної державної адміністрації, на Прикарпатті таких шкіл налічується 17.

Задля пошуку шляхів вирішення питання щодо подальшої долі навчальних закладів, яким загрожує зниження ступеня, голова обласної ради Олександр Сич ініціював проведення спільної наради з головою ОДА Олегом Гончаруком за участі депутатського корпусу обласної ради, керівників районів та освітян-управлінців в період літніх канікул.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: