fbpx

На Прикарпатті через декомунізацію ще не перейменували 24 вулиці

Суспільство 12:22, 19.02, 2016

На території Івано-Франківської області було виявлено 61 вулицю, назви яких підпадають під дію закону про декомунізацію.

22 лютого закінчується термін, який дали міським, селищним і сільським головами для перейменування скверів, вулиць, провулків, площ та інших об’єктів топонімії, назви яких мають символіку комуністичного тоталітарного минулого. 24 вулиці у 19 населених пунктах не перейменовані, пише ГК.

Певна  неузгодженість виникла у зв’язку з тим, що в перелік об’єктів топоніміки, назва яких містить  символіку комуністичного тоталітарного режиму, були включені такі вулиці як: вул. Гагаріна, Терешкової, Ковпака, Руднєва, Перемоги, 8 Березня, Першотравнева, 1 Травня, Красна, пояснює керівник апарату Івано-Франківської ОДА Валерій Крецул.

Для забезпечення належного виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" протягом 2015 року були створені відповідні комісії, які займаються перейменуванням назв вулиць та споруд, відбувалися громадські слухання із залученням максимально широкого кола громадян. Відповідні рішення виносилися на розгляд сесій місцевих рад населених пунктів.

Станом на 17 лютого 2016 року не завершено процес перейменування 24 вулиць в 19 населених пунктах області. Робота над виконанням положень Закону продовжується, в населених пунктах області, де наявні об’єкти топоніміки, що підлягають перейменуванню, продовжуються консультації з громадськістю, за результатами яких прийматимуться відповідні рішення органами місцевого самоврядування.

Зазначимо, що жодного населеного пункту, що у своїй назві містить комуністичну символіку, на Прикарпатті немає. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: