fbpx

На Прикарпатті депутатами хочуть стати 18 священиків

Суспільство 14:12, 19.10, 2015

Священнослужителі УПЦ КП, УАПЦ і один греко-католицький з Івано-Франківщини виявили бажання засісти у депутатських кріслах різних місцевих рад області.

За партійною приналежністю перше місце посідає “Батьківщина”, від якої йдуть до рад 8 осіб, від НРУ  3, від “Свободи” – 2 і по одному від Блоку Олега Ляшка, БПП, УРП, УНП і ГП. При чому членами партії є лише три священики УАПЦ з Тлумаччини, пише risu.org.ua.

Найбільше священиків-кандидатів йде до районних рад  до 8 з 14.

Лідером за кількістю священнослужителів-кандидатів є Тлумацька райрада  до неї балотуються 4 священики УАПЦ. Три висунуті від партії “Батьківщина”: о. Михайло Куцук з с. Долина, о. Михайло Смушак з с. Підвербівці і о. Василь Стадник з м. Тлумача  всі вони також члени цієї партії. А о. Володимир Калинюк, настоятель храму в с. Пужники, є висуванцем від партії “Громадянська позиція”.

Варто зауважити, що наймолодший за віком кандидат, якому у серпні виповнилося 26 років,  настоятель Спасо-Преображенського Манявського скиту УПЦ КП о. Ярослав Бодоряк  балотується від партії “Батьківщина” відразу до двох рад — обласної і Богородчанської районної.

У Городенківську райраду від блоку Олега Ляшка йде о. Роман Меленко, священик УПЦ КП, який проживає у с. Якубівка цього району.

До Долинської райради балотується від Української республіканської партії о. Василь Курус, УПЦ КП, що проживає у с. Новошин цього району, а місце праці зазначив дім перестарілих.

Депутатами Калуської райради мріють стати два священики УПЦ КП. Від Народного руху України балотується о. Ігор Тичинський, священик з Бурштина, а від Блоку Петра Порошенка “Солідарність” о. Богдан Никирович, священик з Калуша.

Народний рух до Коломийської райради серед інших висуває священика УАПЦ з с. Кропивище о. Юрія Гушула.

А до Надвірнянської райради від партії “Батьківщина” кандидують два брати-священики УПЦ КП: о. Олег Траско, декан Надвірнянський, і о. Любомир Траско, священик з с. Гвізд.

До Рожнятівської райради ідуть три священики УПЦ КП. ВО “Свобода” висунула о. Володимира Васюту з с. Ясень і о. Михайла Дарвая з с. Верхній Струтинь, а Українська народна партія  о. Тараса Грибовича з с. Сливки.

Депутатом Тисменицької райради від партії “Батьківщина” хоче стати настоятель церкви УАПЦ в с. Підпечери о. Ігор Приймак.

Єдиним кандидатом до міських рад є о. Микола Остафійчук, настоятель храму Святого Апостола Андрея УГКЦ у м. Коломия, який балотується до Коломийської міськради у списку партії “Батьківщина”.

Таким чином, до обласної, міських і районних рад на Івано-Франківщині кандидують 18 священиків: 10 від УПЦ КП, 7 від УАПЦ і один від УГКЦ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: