fbpx

На Прикарпатті сільські депутати просять розібратися у законності виборів до райради

Політика 09:30, 23.11, 2015

Депутати Смоднянської сільської ради Косівського району на першій сесії прийняли рішення до Центральної виборчої комісії, Івано-Франківських обласної ради, обласної державної адміністрації, Косівських районної ради та районної державної адміністрації з проханням розібратися у законності виборів до Косівської районної ради.

"Результати виборів депутатів до районної ради засвідчили абсолютну невідповідність волевиявлення виборців району внаслідок неправильного встановлення меж територіальних виборчих округів до районної ради. Громади з великою кількістю виборців – міста Косова, села Космача, селища Кутів, села Вербовця та інших, в тому числі села Смодної – взагалі не представлені в майбутній раді. В той же час з сіл з малою кількістю виборців, таких як села Бабин, Акрешори, Люча та інші, маємо по два-три депутати. Чому так?", – йдеться у зверненні, пише «Гуцульський край».

На думку депутатів Смоднянської сільради районна територіальна виборча комісія проігнорувала основний принцип закону – пропорційність вибору, тобто, утворення ТВО, виходячи з наближеної середньої кількості виборців, на що конкретно вказано в п.6 ст.6, розділ 111 Закону "Про місцеві вибори".

При загальній кількості виборців 68416 середню кількість при поділі на 40 округів становить 1710 виборців.

"Чому районна ТВК затвердила округи з абсолютно нерівною кількістю виборців можна тільки здогадуватися. Так, наприклад, в місті Косові виборчий округ складається з 6661 виборця, в селі Городі приблизно 400 виборців. Такий поділ призвів до абсолютного викривлення результатів виборів", – вважають депутати Смоднянської сльради.

Як результат, до районної ради ввійшла половина депутатів, за яких проголосували на окремих округах 68, 87, 93, 111 – до 200 виборців, що становить 5-10% від середньої кількості виборців, які повинні були бути по окрузі.

"Шановна громадо! До тих пір, поки на Косівщині будуть діяти свої закони, будуть такі вибори. Адже зрозуміло, що такий розподіл на округи було зроблено під окремих осіб", – підсумовується у зверненні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: