fbpx

На Прикарпатті дискутували щодо федералізації України

Суспільство 10:45, 18.12, 2014

В обласному центрі Прикарпаття відбулося засідання круглого столу "Кому вигідні розмови про федералізацію та як їм ефективно протидіяти".

Участь у заході взяли представники обласної державної адміністрації, прикарпатські політологи та історики. На засіданні обговорили ситуацію щодо державного устрою України в контексті спроб поширення ідеї федералізації серед українського та європейського політикуму, повідомили КУРСу в Івано-Франківській ОДА.

За словами директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігоря Дебенка, подібні настрої не оминають і Прикарпаття. Посадовець нагадав, що останнім часом з’являються політичні проекти з такою ідеологією. 

"Ця тема обговорюється, можливо, не настільки гостро в нас на Івано-Франківщині, як загалом в Україні. Однак, необхідно говорити, кому вигідно її піднімати, яка форма правління притаманна Україні та яка мала би бути. А також як повинна запроваджуватись децентралізація влади, щоб дійсно відбулась передача повноважень на місця для збереження унітарного устрою", – зауважив Ігор Дебенко.

Учасники зустрічі дійшли згоди, що в нинішній ситуації підтримка федералізації України, в першу чергу, вигідна Росії, оскільки послаблює нашу державу.

"Коли від унітарної держави ми рухаємось у напрямку федерації, це несе дуже великі загрози щодо розпаду країни. А за нашого стану речей такий шлях є особливо загрозливим, тому що найменш нестійкими федераціями є ті, які складаються з двох суб’єктів чи рівноцінних складових",  зазначив депутат обласної ради Сергій Адамович.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: