fbpx

На Прикарпатті лісівники врятували яструба

Суспільство 17:46, 02.01, 2019

Напередодні свят майстри лісу ДП "Кутське лісове господарство" у лісі врятували знесиленого хижого птаха (Яструба великого) з кільцем фінського зоомузею.

Про це повідомляє прес-служба Кутського лісгоспу.

На цей час птаха доглядають працівники лісгоспу. Лісівники планують огляд пернатого у ветеринарній клініці.

Про знахідку адміністрація лісгоспу повідомила Товариство захисту птахів, Центр кільцювання птахів, а також направила звернення до зоомузею у Гельсінкі.

Яструб великий за розміром, дещо більший від сірої ворони. Поширений у Європі, Азії та Північній Америці. Живиться переважно птахами, яких добуває сам. 80-90% здобичі складають дрозди, дятли, сойки, сірі ворони, граки, голуби. Значно рідше ловить він тетеруків, орябків, молодих глухарів, качок, домашню птицю; зрідка також зайців та вивірок. В Україні трапляється на всій території. Заселяє переважно хвойні і листяні ліси. Віддає перевагу гніздуванню в лісі, який багатий старими і високими деревами, має середню освітленість і невеликі галявини або узлісся неподалік, для полювання. 

Це один з найпоширеніших хижих птахів Європи.

У Німеччині встановлено, що пара яструбів великих на 30-50 квадратних кілометрів лісу буде не тільки нешкідливою, але й навіть корисною для підтримання здорового стану популяцій дичини. У Норвегії повністю знищили яструбів, щоб збільшити поголів'я білих куріпок. Вийшло ж навпаки – зникли яструби – катастрофічно почали вимирати куріпки. Вони помирали від хвороб, яким яструби не давали поширюватися, виловлюючи хворих птахів.

Як і інші види хижих птахів, яструб великий знаходиться під охороною, полювання на нього заборонене. В Європі має охоронний статус видів з найменшим ризиком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: