fbpx

На Прикарпатті масово звільняють працівників хімічної та нафтохімічної галузей

Суспільство 19:49, 09.07, 2015

За ініціативи Івано-Франківської обласної організації профспілок працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості України в облдержадміністрації відбулися консультації щодо розроблення заходів щодо запобігання масовому звільненню працівників у цих сферах та різкому зростанню безробіття.

Захід пройшов під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка в рамках тристоронньої соціально-економічної ради області.  До обговореннях проблемних питань хімічної та нафтохімічної галузей промисловості долучилися представники профільних департаментів облдержадміністрації, керівники підприємств та профспілкових організацій. Про це повідомляють в Івано-Франківській ОДА.

На переконання чиновника, питання масового звільнення працівників підприємств вищезгаданих галузей промисловості та різкі темпи зростання безробіття викликають неабияку стурбованість серед прикарпатців, оскільки ці підприємства є одними з найбільших в області, тож від їхнього функціонування значною мірою залежить соціально-економічний розвиток регіону.

За інформацією голови Івано-Франківської обласної ради профспілки нафтохімпрому Василя Олексина, занепокоєння викликає ситуація, яка склалася на ринку праці області у зв’язку зі скороченням виробництва, зокрема у хімічній та нафтохімічній галузях.

"На сьогоднішній день не працює ТОВ "Карпатнафтохім", на якому зайнято близько двох тисяч працівників, та ПАТ "Нафтохім Прикарпаття"  тисяча двісті, – зауважив Василь Олексин. – Скорочуються обсяги виробництва на ТОВ "Синтра", ТОВ "Синтелон УА", ТОВ "Вінісін", ПрАТ "Сегежа – Оріана – Україна". Заміни та оновлення потребують застарілі технології. Відсутність коштів на реконструкцію та модернізацію виробництва також спричиняє припинення діяльності на підприємствах, що веде до скорочення чисельності працівників".

У свою чергу, центри зайнятості населення, куди звертаються працівники, які потрапили під скорочення, лише частково та не на довготривалий термін мають змогу вирішити питання їхнього матеріального забезпечення. Позаяк допомога по безробіттю виплачується лише впродовж одного року.

Окрім цього, великою проблемою є процес переорієнтації ринків збуту вітчизняної продукції, відсутність інвестицій та підвищення мита іноземними країнами на ввіз українських виробів, що потребують вирішення на державному рівні.

"Узбекистан, Таджикистан та Казахстан у відповідь на підвищення Україною ввізного мита на їхню продукцію додатково підвищують мито на українські товари на п’ять відсотків.  У Туреччині мито на ввіз українських виробів підвищили до п’яти доларів за один кілограм товару. Це призводить до того, що наша продукція втрачає можливості конкурувати в ціні з іншими більш дешевими аналогами", – повідомила представниця ТОВ "Синтра".

Підбиваючи підсумки тристоронніх консультацій, слід зауважити, що для вирішення проблем задля упередження масового вивільнення і запобігання безробіттю населення області на рівні облдержадміністрації планують запровадити координаційні наради із залученням фахівців окремих галузей промисловості, під час яких детально обговорюватимуть проблемні питання та шукатимуть механізми їхнього вирішення.    

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: