fbpx

На Прикарпатті майже 40 тисяч людей, хворих на цукровий діабет, перебувають на обліку

Здоров'я 09:58, 14.11, 2014

У рамках Всесвітньго дня боротьби з цукровим діабетом, 13 листопада, відбулася прес-конференція за участю директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Романа Мельника, професора, завідувача кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету Надії Скрипник, позаштатного спеціаліста з ендокринології ДОЗ ОДА Володимира Гаврилюка, обласного дитячого ендокринолога Наталії Чорної та начальника відділу молодіжної політики департаменту освіти ОДА Катерини Говери.

За даними, в Україні зареєстровано 1 380 047 хворих на цукровий діабет. В Івано-Франківській області станом на 1 жовтня 2014 року знаходиться під диспансерним наглядом 39 712 дорослих хворих, 196 дітей до 14 років та 70 підлітків.

Ендокринологи повідомляють, що зі всіх хворих на цукровий діабет, які є на обліку в медичних закладах області, 48% не потребують медикаментозного лікування, а лише дотримання дієти, систематичного спостереження. Тому спеціалісти акцентують на профілактиці та ранньому виявленні захворювання, бо втішні результати можна отримати лише спільними зусиллями медичних працівників та всього населення. Адже без свідомого ставлення кожного до свого здоров’я, дотримання здорового способу життя, відмови від шкідливих звичок попередити захворювання важко.

Очільник медицини Прикарпаття зазначає, що тільки загальною соціальною мобілізацією ми зможемо подолати не тільки цукровий діабет, а й будь-яку іншу недугу. Спільно повинні говорити про ті шляхи і кроки, які можемо зробити без зайвих витрат. Для цього повинні ставити на перше місце профілактику. Чим краще ми разом спрацюємо, тим більше шансів мають люди з цукровим діабетом на якісніше майбутнє.

"Можливості для того, щоб слідкувати за рівнем цукру в крові, в області є, – говорить обласний ендокринолог Володимир Гаврилюк.  Практично всі лікарські амбулаторії та більшість фельдшерсько-акушерських пунктів забезпечені глюкометрами для визначення цукру в крові експрес-методом. Якщо цукровий діабет вже діагностовано – це не вирок, а спосіб життя. Неухильне виконання рекомендацій лікаря-ендокринолога щодо способу життя, лікування, самоконтролю за вмістом цукру в крові забезпечить відповідну якість життя, дозволить попередити виникнення ускладнень, які є причинами інвалідності та смертності при цукровому діабеті".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: