fbpx

На Прикарпатті обговорили можливу співпрацю з Румунією

Суспільство 12:59, 06.02, 2015

Сьогодні відбулась зустріч голови облдержадміністрації Олега Гончарука з першим заступником голови Союзу українців Румунії Мирославом Петрецьким та головою Верховинської РДА Ярославом Скуматчуком. Мова йшла про міжнародну співпрацю Івано-Франківської області з Румунією.

Під час зустрічі Олег Гончарук зазначив, що одним іp пріоритетних завдань на період своєї каденції ставить максимальне «зближення» з Союзом українців Румунії. Одним із першочергових кроків має стати відкриття українсько-румунського кордону в межах населених пунктів Шибене (с. Зелене) Верховинського району Івано-Франківської області та Поеніле-де-суб-Мунте повіту Марамуреш в Румунії. Питання ближчим часом планується обговорити на міжурядовому рівні.

"Ми маємо таку ціль, щоб Івано-Франківщина була з’єднана "вікном в Європу" через Румунію. Є багато пропозицій комерційного характеру, але перш за все треба погодити між урядами. Позиція української влади, що цей перехід буде визначальним в економічному розвитку Івано-Франківської області в першу чергу, і загалом України, а також культурно-духовному зближенні", – зазначив Олег Гончарук.

У свою чергу, румунська сторона переговорів запросила голову Івано-Франківської ОДА на заходи з нагоди відзначення 25-річчя Союзу українців Румунії, які відбудуться наприкінці лютого.

До слова, в Румунії числиться близько 52 тисяч українців і лише в повіті Марамуреш – 35 тисяч.

Щоправда, детальніше співпрацю плануватимуть в майбутньому. Для цього створена спеціальна робоча група, яка обговорюватиме можливі міжнародні зв’язки з Румунією та розроблятиме свої пропозиції. Угоду про співпрацю з Союзом українців Румунії підпишуть також в майбутньому. Поки що, окрім обговорень, про практичні кроки мова не йшла. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: