fbpx

Через нераціональне використання на Прикарпатті деградують ґрунти

Суспільство 20:57, 21.05, 2015

Генеральна Асамблея ООН проголосила 2015 рік Міжнародним роком ґрунтів, який повинен стати вагомою платформою підвищення інформованості про важливість ґрунтів для продовольчої безпеки і харчування та життєво важливих екосистемних функцій.

Задля привернення уваги до проблеми ґрунтів на Прикарпатті в обласній державній адміністрації провели круглий стіл на тему: "Стан ґрунтів області та пропозиції щодо їх збереження і підвищення родючості". Участь у заході взяли працівники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, фахівці з питань ґрунтознавства й агрохімії та науковці регіональних спеціалізованих вишів.

На переконання директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Марії Савки, щороку в області зростає тенденція до агрохімічної деградації та закислення верхнього родючого шару ґрунту, відбуваються системні розмивання та зниження родючості чорноземів через нераціональне та надмірне їх використання. Це, у свою чергу, зумовлює цілий комплекс проблем, які вимагають негайного вирішення на державному рівні.

"Сьогодні більшість агропромислових підприємств краю ведуть своє господарство лише у галузі рослинництва,  зауважила Марія Савка. – Результатом цього є процеси деградації землі, оскільки в аграріїв немає змоги підживлювати ґрунти органічними добривами".

На думку завідувача кафедри агрохімії та ґрунтознавства Природничого інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Мирослава Волощука, при інтенсивному використанні землі через сто п'ятдесят років населення планети може залишитися без родючого шару, а нація, яка втратить ґрунт, приречена на загибель.

За словами науковця, сьогодні у вишах активно вивчаються питання, пов'язані зі станом ґрунтів. Задля цього розробляються різноманітні програми та проводяться відповідні дослідження. Однак досягти позитивного результату неможливо без реалізації спільних проектів з аграрною бізнес-спільнотою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: