fbpx

На Прикарпатті омбудсмен перевірить, чи свинокомплекси не забруднюють довкілля

Суспільство 13:35, 22.08, 2017

Офіс Омбудсмена Міжнародної фінансової корпорації (МФК) розпочав перевірку впливів на довкілля промислових свинокомплексів в Івано-Франківській області.

Основою для цього стала скарга представників місцевих громад на значний негативний вплив на довкілля та здоров’я людей через діяльність свиногосподарств компанії "Даноша”, одним з основних кредиторів якої виступає МФК, пише "Аграрний тиждень".

В рамках перевірки представник офісу Омбудсмена (САО) Міжнародної фінансової корпорації відвідав села села Калуського та Галицького районів Івано-Франківщини, де провів зустрічі із представниками громад, органами місцевої влади, контролюючими органами, а також безпосередньо із компанією. Для всебічного аналізу ситуації, що склалась, був запрошений національний експерт з питань тваринництва, що спільно із представниками омбудсмена підготують звіт, базуючись на отриманій інформації.

"Є багато питань щодо реального впливу на довкілля промислових свинарників, бо, наприклад, викиди в офіційній дозвільній документації, за нашими підрахунками, занижені за деякими показниками удесятеро! А ще ж є спірні питання щодо земель, на яких самовільно побудували польову дорогу і лагуни для гною. Вода з приходом "інвестора” почала зникати в криницях, та, що залишилась, є непридатною до пиття, а водогону чи бодай якоїсь компенсації за завдану шкоду як не було, так і немає”, – повідомила активістка громади села Сівка-Войнилівська Марія Антонів.

"Скаржники та медіатори зіткнулися із сильною опозицією зі сторони ТзОВ "Даноша" щодо досягнення будь-якої домовленості. Тому ми припинили цей процес та звернулись із вимогою до офісу омбудсмена про розгляд нашої скарги на наступній стадії контролю дотримання стандартів та вимог фінансової установи, іншими словами, мова йде про проведення міжнародного аудиту", – каже Марія Підгаєцька, представниця громади села Делієве Галицького району. 

"Наразі проходить попередня експертиза перед проведенням повноцінного міжнародного аудиту, до якої залучили національного експерта з питань тваринництва з НАН України. Можливою та бажаною для багатьох рекомендацією цього звіту, що заплановано оприлюднити у жовтні, буде проведення повномірної екологічної експертизи промислових потужностей свиноферм у вищезгаданих селах для того, щоб нарешті всі зацікавлені сторони отримали роз’яснення та вирішили наболілі питання", – говорить Владлена Марцинкевич, експерт громадської організації Екодія та міжнародної мережі Бенквоч. 

Нагадаємо, громади сіл Сівка-Войнилівська, Мошківці, Делієве, Лани, Водники, що мешкають по сусідству із свинокомплексами ТзОВ "Даноша", скаржились на забруднення довкілля, порушення прав місцевих жителів на безпечне для життя і здоров’я довкілля, відсутність прозорості та участі громадськості у плануванні та експлуатації свинокомплексів ТзОВ "Даноша".

У 2014 році було подано офіційну скаргу до Омбудсмена МФК. Протягом 2014-2016 років відбувалась медіація конфлікту між компанією та громадами, але процес переговорів не приніс жодного результату у вирішенні проблем скаржників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: