fbpx

На Прикарпатті переможцем конкурсу "Вікі любить пам'ятки" стало фото Галицького замку

Культура 10:31, 14.11, 2015

Найкращою світлиною цьогорічного фотоконкурсу в Івано-Франківській області стало зображення Галицького замку.

Галицький, або Старостинський замок розташований на високому пагорбі Галич Гори на правому березі річки Дністер і в минулому служив фортифікаційною спорудою оборонного значення. Його споруджено в середині XIV ст. і за свою історію замок витримав численні напади і зазнав не одної відбудови – тобто чесно виконував своє призначення, пише КУРС з посиланням на wikilovesmonuments.org.ua.

Через розбудову нового міста-фортеці Станиславова галицька твердиня поступово втратила своє оборонне значення, запустіла. Згідно з розпорядженням губернатора, 1767 року частину вцілілих мурів розібрали, матеріал використали для будівництва міста біля пристані.

До наших днів від замку кінця XVI ст. дійшли руїни мурів 5-гранної наріжної (західної) башти на рівні 2-го ярусу і рештки оборонної стіни з бійницями. Реставрація пам’ятки передбачала відновлення вцілілих мурів, південно-західної вежі та каплиці св. Катерини, відтворення оборонної стіни між вежею і каплицею.

Знімок, який ви бачите, зроблений у 2010 році. Авторка  Катерина Байдужа; фото поширюється під ліцензією CC-BY-SA-4.0 – тобто його можна спокійно використовувати, не забуваючи вказувати автора і назву ліцензії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: