fbpx

На Прикарпатті планують ліквідувати інтернати

Суспільство 12:36, 26.07, 2018

Інтернатні заклади по області планують реорганізувати. Розглядають можливість створення патронатних сімей.

Про це йшлося 26 липня на засіданні комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова, пише Репортер.

"У нашій області 20% дітей перебувають в інтернатах, – каже Іван Ковалик, начальник служби у справах дітей. – Ми розробили стратегію реформування інтернатів. Це не штучне закриття певного закладу. Діти повинні бути в сім’ях, і тоді зникне потреба в таких закладах. Дитину після інтернатного закладу важко влити до соціуму".

Серед варіантів реформування інтернатів – патронатні сім’ї. За словами Івана Ковалика, зараз проект направлений в Київ на розгляд. Планується провести реформу до 2026 року. Замість інтернатного навчання, дітей планують включити в освітній процес.

"Ми не можемо перевести дитину туди, де для неї не створені умови. Але процес інклюзивної освіти вже розпочався, – каже Віктор Кімакович, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації. – Звичайно, треба враховувати особливі фізичні потреби дітей, які навчаються в інтернатах”.

Планується, що медичні праівники будуть вивчати індивідуальну ситуацію кожної дитини і підбирати їй навчальний заклад. Проект обумовлений ще й вартістю обслуговування інтернатів.

"Вартість навчання дитини на гірській території – 29 тисяч на рік, на негірській території – 25 тисяч", – каже Віктор Кімакович.

У наступному навчальному році всі інтернати працюватимуть. У санаторних школах і навчально-реабілітаційних центрах наберуть перші класи. В інших навчальних закладах інтернатного типу перших класів не набиратимуть, крім Печеніжина і Рогатина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: