fbpx

На Прикарпатті планують затвердити "скелет" з 56 об’єднаних територіальних громад

Суспільство 20:10, 04.08, 2016

Зміни до перспективного плану формування територій громад області цими днями розглядають депутатські комісії Івано-Франківської облради. План зі створення ОТГ є центральним питанням позачергової сесії облради.

На вчорашньому засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань регіональної політики Офіс реформ представляв зміни до перспективного плану.

Відомо, що голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук звернувся до голови облради Олександа Сича, щоби скликати позачергову сесію обласної ради і затвердити на ній змінений план створення ОТГ. Це дасть змогу уряду, – а він має розглянути план,  взятися за формування бюджету 2017 року. Якщо до 15 серпня, поставили область перед фактом, план не пройде погодження облради, громади не отримають своїх бюджетів.

Нагадаємо, торік сесія облради затвердила план у складі 63 об’єднаних територіальних громад. Кабмін погодив 53 громади з огляду на їхню фінансову спроможність та відповідність принципам об’єднання (території громад, які об’єднуються, зокрема, мають лежати поряд).

Як поінформував комісію представник Офісу реформ на Прикарпатті Руслан Панасюк, робоча група мала зустрічі у 45 громадах. В результаті до 52 ОТГ, що на них дав “добро” уряд, додалися ще 4 на даний час сформовані об’єднані територіальні громади. Ще шість перебувають на етапі формування. 13 ОТГ зазнали переформатування.

З тих, що подали клопотання про об’єднання, “зелене світло” дали Дубовецькій, Більшівцівській, Коршівській, Голинській та Брошнів-Осадській ОТГ. Відхилені Задністрянська ОТГ (як така, що має слабке економічне підґрунтя), Загвіздянська (об’єднала села Загвіздя і Підлісся, що під Франківськом, запропонували підсилити Лисецьку ОТГ) та Ворохтянська ОТГ (як така, що виокремилася). Не ввійшли до плану Олієво-Королівська, Старунська, Пістинська та Рожнівська ОТГ. 

Нижнівська ОТГ, яку “забракував” Кабмін, підтвердила своє об’єднання, відтак Офіс реформ повторно подав її на затвердження.

На цей час уряд відкинув методику, за якою мали об’єднуватися ОТГ, як таку, що не спрацювала, повідомив Панасюк. Тільки дві умови є підставовими для адмінреформи у 2016 році – добровільність і фінансова спроможність ОТГ. Саме це брав до уваги Офіс реформ, коли рекомендував комісії схвалити представлений план об’єднання територіальних громад області.

Івано-Франківська ОТГ об’єднає, відповідно до цього плану, місто Франківськ і 17 сіл Тисменицького району. Нещодавно ще два тисменицьких села виявили бажання приєднатися до цієї громади.

Під час створення ОТГ маютть місце конфлікти. Так, Верховинська районна рада створила робочу групу щодо вивчення питання законності приєднання Устерік до Білоберізької ОТГ. Голова села Старуні, що прибув на комісію, обґрунтовував самодостатність села. Відомо ще про декілька конфліктів довкола об’єднання.

Відтак депутатська комісія затвердила поданий Офісом реформ перспективний план як “скелет”, який в подальшому змінюватимуть. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: