fbpx

На Прикарпатті початок опалювального сезону під загрозою зриву

Суспільство 17:16, 01.10, 2015

Стабільне газопостачання Прикарпаття, як і інших регіонів України, перебуває під загрозою зриву. ПАТ "Івано-Франківськгаз" не вистачає коштів на належну підготовку до опалювального сезону. Майже 2 тисячі км розподільних газопроводів є замортизованими, із них 9% технічно непридатними і потребують негайної заміни. Проте теперішній рівень тарифів не дозволяє виконати необхідні роботи в повному обсязі.

Про це повідомила делегація ПАТ "Івано-Франківськгаз" на конференції працівників газорозподільних підприємств у Києві. Участь у ній взяли майже 400 представників 36 газових господарств, передає прес-служба компанії.

Сьогодні ПАТ "Івано-Франківськгаз", як і решта газорозподільних підприємств, уже тривалий час працюють в надскладних умовах. Через економічно необґрунтовані теперішні тарифи на транспортування природного газу, які лише частково покривають фактичні витрати компанії, газовики не можуть в повному обсязі виконати взяті на себе зобов’язання перед споживачами.

Передусім не вистачає коштів на забезпечення експлуатаційної діяльності товариства, в тому числі і на утримання системи газопостачання в належному технічному стані. Так, цьогоріч вперше підприємство напередодні опалювального сезону виконало менше 50% запланованих заходів Інвестиційної програми, оскільки теперішній рівень тарифів дозволяє проводити роботи лише з ліквідації незначних аварійних ситуацій. До прикладу, компанія експлатує 860 км технічно непридатних розподільних газопроводів. В тарифі на транспортування передбачено кошти на заміну близько 20 км, а це в 40 разів менше від протяжності газопроводів, що необхідно міняти негайно. 

Окрім того, працівники ПАТ "Івано-Франківськгаз"  через низький фонд оплати праці вже другий місяць працють за чотириденним робочим графіком.

"Працівники нашого товариства зараз працюють на ентузіазмі. Адже рівень середньої заробітної плати працівників, зайнятих в експлуатації, складає 2740 грн, при середній зарплаті по галузі 5442 грн. Через низький рівень оплати праці підприємство відчуває брак спеціалістів. Щороку, в рамках співпраці з Національним технічним університетом нафти і газу, ПАТ "Івано-Франківськгаз" приймає на роботу від 25 до 45 кращих студентів. Проте через низьку зарплату залишається працювати 3-5 молодих спеціалістів", – повідомляє на конференції головний інженер ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський.

Тож для недопущення колапсу в газовій галузі України та зростання напруги в суспільстві конференція працівників газорозподільних підприємств звернулась до Президента, уряду, профільного міністерства, НКРЕКП з проханням невідкладно прийняти рішення щодо встановлення економічно обґрунтованих тарифів на розподіл природного газу, захистити заробітну плату працівників та інтереси споживачів природного газу, а також розробити програму розвитку та модернізації газових мереж на наступні 5 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: