fbpx

На Прикарпатті понад 20 тисяч дітей пройшли вакцинацію проти поліомієліту

Здоров'я 18:04, 02.11, 2015

У департаменті охорони здоров'я облдержадміністрації підбили перші підсумки вакцинації проти поліомієліту – за 10 днів медичні працівники запросили на огляд і вакцинували проти цієї небезпечної хвороби, яка уражає спинний мозок, уже понад 20 тисяч маленьких прикарпатців.

Вакцинація успішно стартувала в усіх районах області, проте найбільше дітей охоплено у Верховинському (39%), Богородчанському (46%), Снятинському (48%), Калуському, Тисменицькому (30%) районах, містах Коломиї, Болехові, Івано-Франківську (32-28%), пише КУРС з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.
 

Сьогодні в Україні, за оцінками міжнародних експертних організацій, зареєстровано спалах поліомієліту, тому лікарі б’ють тривогу та радять дітям обов’язково пройти додаткову вакцинацію. Адже якщо діти на поліомієліт захворіли в сусідній, Закарпатській, області, то є ризик, що цей вірус може бути завезений в інші регіони України.

Поліомієліт – смертельно небезпечне захворювання, яке можна попередити лише щепленнями. Вакцини в області наразі достатньо. Діткам у віці двох місяців вакцина вводиться шляхом ін’єкцій. Таку вакцинацію роблять дітям планово, коли загрози поширення  вірусу немає.  

Зазначимо, що щеплення проводять у дитячих консультаціях, поліклініках, ФАПах, лікарських амбулаторіях, і лише після огляду дитини лікарем та надання батьками згоди на проведення вакцинації. Переносять щеплення лише у випадку, якщо дитина має високу гарячку, понад 38 градусів, чи симптоми хронічної хвороби. Для українських дітей вакцину надав Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, окрім того, вона відповідає європейським стандартам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: