fbpx

На Прикарпатті обговорили проблеми учасників АТО та їхніх сімей

Суспільство 18:01, 14.08, 2014

Відбулося друге засідання Івано-Франківського обласного координаційного комітету з допомоги учасникам АТО, які постраждали під час бойових дій, та їхнім сім’ям.

Служба у справах поранених створюється на Всеукраїнському рівні. Як повідомляв КУРС раніше, на Прикарпатті реабілітаційний центр для наших поранених земляків заплановано створити у санаторії "Черче".

Представник департаменту охорони здоров’я Зоя Ціхонь розповіла, що там майже готова матеріальна база, є спеціалісти відповідної спеціалізації і поранені прикарпатці можуть спокійно проходити реабілітацію.

Крім того, на засіданні мова йшла про те, що Латвія готова прийняти на реабілітацію одного пораненого прикарпатського вояка. Ним стане важкопоранений розвідник батальйону "Айдар" іванофранківець Олег Сухарєв.

Також в області ведеться робота над створенням оперативного та повного списку усіх постраждалих в АТО прикарпатців. Оскільки не всі прикарпатці до війська призивались через військкомати (є добровольці, Нацгвардія, МВС), то на засіданні вирішили скоординувати роботу із військовими госпіталями усієї України. Щоб оперативно надавати допомогу пораненим та їхнім сім’ям, комітет розіслав листи до цих медзакладів із проханням повідомляти про перебування у них прикарпатців та про їхні ушкодження.

Представник департаменту соціальної політики ОДА Ярослава Ульванська повідомила, що департамент зараз активно працює над створенням соціальних паспортів сімей загиблих та постраждалих вояків. Складається список тих речей, які конче необхідні цим людям (житло, підключення газопостачання, працевлаштування, земельні ділянки, погашення кредитів). На допомогу таким сім’ям вже виділено 3 мільйони гривень, а найближчим часом необхідно віднайти ще 500 тисяч гривень.

Окрім цього, зараз в області постає проблема дитячих садочків, адже діти із сімей цих категорій мають право на влаштування до ДНЗ поза чергою (а Прикарпаття займає одну з останніх позицій по Україні щодо забезпечення дитячими садочками).

Для всіх, хто хоче допомогти учасникам АТО, працює гаряча урядова лінія (0 800 501 554).

Також комітет закликає до співпраці кваліфікованих юристів, які могли б підготувати якісні зміни до соціального законодавства.

Щоб полегшити роботу волонтерських організацій, члени комітету вирішили звернутись з листами до Президента, Уряду та ВРУ. Прикарпатці просять спростити процедуру розмитнення гуманітарної допомоги, щоб це можна було робити на місцях із представниками відповідних управлінь і відомств.

Насамкінець співголова комітету Сергій Адамович повідомив, що станом на 13 серпня на території області перебуває 1264 вимушених переселенці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: