fbpx

На Прикарпатті проходить тренінг з надання паліативної допомоги

Здоров'я 10:43, 27.05, 2015

За підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та департаменту охорони здоров’я ОДА у навчально-методичному центрі Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги проводиться тренінг на тему «Основи паліативної допомоги. Сучасні підходи до лікування хронічного больового синдрому».

У навчанні беруть участь медичні працівники лікувальних закладів не тільки Івано-Франківська, а й Черкас, Дніпропетровська, Вінниці, Волині, Чернівців та Харкова. Це  лікарі-інтерни, які працюють в хоспісі, в паліативних і хоспісних відділеннях, чи надають паліативну допомогу пацієнтам онкологічних, неврологічних, інфекційних відділень, туберкульозних диспансерів тощо, та представники громадських організацій, волонтери, які планують створити виїзні консультативні бригади з паліативної допомоги.

Тренінг відкрив заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирон Матейко, головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з паліативної та хоспісної допомоги Людмила Андріїшин, головний лікар обласного клінічного центру паліативної допомоги Ірина Слугоцька та капелан ОКЦПД о. Ярослав Рохман.

«Хвороби цивілізації прогресують, зокрема, це хронічні неінфекційні захворювання, які є невиліковні, саме тому потреба в паліативній допомозі існує як у всій Європі так і в Україні», – зазначає головний лікар ОКЦПД Ірина Слугоцька.

Вона переконана, що оскільки Прикарпаття є ведучим у цій сфері і в області вже відкрите виїзне консультативне відділення, працює мобільна бригада, home hospis team з мультидисциплінарного надання паліативної допомоги вдома, дитячий хоспіс, курсанти зможуть завдяки даному семінару одержати кваліфіковану інформацію, знання, покращити свої навики та вміння для подальшого застосування їх на практиці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: